Zrobotyzowana wiara na zachodzie Europy. W Niemczech robot błogosławi, a we Francji ofiara na mszy przyjmowana jest dzięki terminalowi.

Uruchomiono tam robota o nazwie BlessU-2. Maszyna ma antropoidalną formę – dwie ręce i głowę, a w jej korpusie umieszczono dotykowy ekran. Zadaniem „robotycznego księdza” jest błogosławienie wiernych, który mogą wybrać sobie męski lub kobiecy głos, a także jeden z pięciu języków – niemiecki, angielski, francuski, hiszpański i polski.

Robot unosi rękę, w której umieszczono źródło światła, recytuje cytaty z Biblii i wygłasza błogosławieństwo. „Niech Bóg cię błogosławi i chroni!” – możemy usłyszeć od robota, a także – opcjonalnie – otrzymać wydruk błogosławieństwa.”

 

Błogosławiąca bezmyślna maszyna. Jak można się temu poddać? Jak można wierzyć w błogosławieństwo robota?

Kto za tym stoi?

– Nie chcemy zastępować księży robotami – mówi pomysłodawca całego przedsięwzięcia, protestancki ksiądz Stephan Krebs.

Oficjalnie chce on skłonić ludzi do debaty, ale czy nam potrzeba takiej debaty?  Pytanie retoryczne.

Jednak patrząc po światowych trendach jest to przygotowanie do technologizacji, cyfryzacji życia kościelnego oraz do Wielkiego ucisku.

Popatrzmy na postęp we Francji. Oto elektroniczna taca:

Wierni w paryskiej świątyni Saint Francois de Molitor mogli dać na tacę za pomocą technologii bezgotówkowej. Na ekranie wystarczyło wybrać wysokość datku – 2, 3, 5 albo 10 euro) – i przyłożyć kartę płatniczą bądź też telefon.

Z  tego co wiem, kościół ten jest katolicką świątynią i nie przeszkadza mu zbliżenie ludzi co prawda do nieuchronnego znaku bestiii, ale nie wywołuje to w nim żadnego sprzeciwu, a wręcz idzie z duchem czasu…

“I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu.(15) I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici. (16) On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, (17) i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. (18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć. ” Apokalipsa 13

   za detektywprawdy.pl

Zrobotyzowana wiara na zachodzie Europy. W Niemczech robot błogosławi, a we Francji ofiara na mszy przyjmowana jest dzięki terminalowi.
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz