Ukraińcy wbijają nóż w plecy Polakom! Ta decyzja oznacza poważne kłopoty

Ukraina rozszerza embargo na polską wieprzowinę – donosi serwis RMF FM. Polskie władze zapowiedziały już, że będą interweniować w związku z rozszerzeniem ograniczeń w imporcie mięsa z Polski na Ukrainę. To bez wątpienia szokująca informacja! Ukraińcy po raz kolejny wymachują szabelką przed Polakami.

 

Decyzja ukraińskich władz ma mieć związek z rozprzestrzenianiem się w Polsce wirusa ASF (afrykańskiego pomoru świń). Tym samym rozszerzono embargo na polską wieprzowinę, żywe świnie, a także pasze. Zdaniem polskich władz ukraińskie ograniczenia dotkną również niezagrożone gospodarstwa.

Zgodnie z decyzją Ukrainy embargo dotknie rolników z województwa Warmińsko-Mazurskiego. Co ciekawe, w tym rejonie przypadków afrykańskiego pomoru świń jest stosunkowo mało. Do dzisiaj embargo obowiązywało zakaz eksportu z Podlasia, Mazowsza i Lubelszczyzny. Tamte ograniczenia wprowadzono pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Najbardziej pokrzywdzeni są właściciele z podlaskich gospodarstw, którzy nie mogą eksportować mięsa na Ukrainę aż od trzech lat!

Nie da się ukryć, że decyzja ukraińskich władz może być motywowana politycznie. W ostatnim czasie stosunki na linii Warszawa-Kijów znacząco się zaostrzyły.

za: rmf24.pl

   za wrealu24.pl

Ukraińcy wbijają nóż w plecy Polakom! Ta decyzja oznacza poważne kłopoty
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz