Tusk karze Brytanię, olbrzymia pożyczka Polski na Uniwersytety

UE „karze” Wielką Brytanię mizernymi trzema pożyczkami od momentu uruchomienia art. 50

Nowe szokujące liczby pokazują, w jaki sposób UE „karze” UK, wstrzymując nisko oprocentowane kredyty bankowe, a jednocześnie przekazując światu miliardy funtów inwestycji.

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) – który w 16 procentach należy do brytyjskich podatników – udzielił brytyjskim projektom tylko trzech pożyczek o wartości 285 milionów funtów, odkąd art. 50 został uruchomiony 29 marca zeszłego roku.

W tym samym dziewięciomiesięcznym okresie EBI podpisał 707 pożyczek o wartości 48,1 miliarda funtów dla innych członków UE i 136 pożyczek o wartości 5,8 miliarda funtów dla dziesiątek krajów spoza UE.

– Obejmują one 887 milionów funtów na nową linię metra wokół Paryża: 

400 milionów funtów na posprzątanie zanieczyszczonej niemieckiej rzeki 

648 milionów funtów dla polskich uniwersytetów !!!

 488 milionów funtów na dwie nowe miejskie linie pociągów w Indiach.

Nawet Chiny – druga co do wielkości gospodarka świata – otrzymały 266 milionów funtów, które wydały na projekty transportowe, energetyczne i wodne, podczas gdy bogata Norwegia dostała 266 milionów funtów na elektroenergetyczny kabel podmorski.

Inne kraje spoza UE, takie jak Turcja, Ukraina, Argentyna, Kazachstan, Meksyk i Republika Południowej Afryki, również otrzymały pożyczki o niskim oprocentowaniu.

Chociaż dyrektor EBI Werner Hoyer zaprzeczył, jakoby zamrażanie kredytów dla Wielkiej Brytanii miało miejsce, w 12 miesięcy przed uruchomieniem art 50, jego bank przyznał 53 pożyczki w Wielkiej Brytanii o wartości 5,8 miliarda funtów.

Od czasu podpisania artykułu 50, Włochy dostały 85 pożyczek EBI o wartości 8 880 milionów funtów, Francja 84 pożyczki o wartości 6,025 miliona funtów, Niemcy mają 60 pożyczek o wartości 4 770 milionów funtów, a Polska ma 50 pożyczek o wartości 4 018 milionów funtów.

Europa Wschodnia i Rosja dostały 20 pożyczek o wartości 623 milionów funtów, w tym dziewięć pożyczek dla Ukrainy, na przykład 142 miliony funtów na przedłużenie linii metra w Charkowie i 19 milionów funtów na linię do przetwarzania pomidorów.

W Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie udzielono 30 pożyczek o wartości 1 594 milionów funtów, w tym 10 dla Maroka o wartości 426 milionów funtów, na przykład 53 miliony funtów na tramwaj Casablanca.

Afryka, Karaiby i Pacyfik otrzymały 42 pożyczki o wartości 1 183 milionów funtów, w tym 71 milionów funtów na nową usługę szybkiego transportu autobusowego w Dakarze, Senegalu i 57 milionów funtów na projekt wodny na Fidżi.W końcu, Azja i Ameryka Łacińska otrzymały 20 pożyczek o wartości 1.542 miliona funtów, w tym trzy „pożyczki ramowe” dla Chin o wartości 266 milionów.

Wniosek – teraz wiadomo dlaczego Rząd Morawieckiego nie obniża ani podatków ani ZUSów i Polacy zarabiają grosze bo POLSKA olbrzymie pożyczki do spłaty. Pytanie jakie Uniwersytety wzięły takie olbrzymie pieniądze. Ministrem Edukacji w Rządzie PIS jest Gowin były członek Unii Wolności i wiceminister w Rządzie Donalda Tuska….Kto wziął te pieniądze ???

Konrad W

   za polskie-echo.com

Tusk karze Brytanię, olbrzymia pożyczka Polski na Uniwersytety
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz