Facebook totalnie PRZEGIĄŁ! Blokada prawicowego dziennikarza za CUDZY wpis! [FOTO]

Facebook od jakiegoś czasu zajmuje się nałogowo banowaniem . Można by to chyba podpiąć już pod jakąś zbiorową histerię tzw. “cenzorów” tego najpopularniejszego portalu społecznościowego na świecie.

 

Należy w końcu zacząć mówić wprost! Facebook łamie polskie prawo oraz 54 artykuł polskiej Konstytucji, który traktuje o wolności słowa i cenzurze.

Państwo polskie gwarantuje każdemu obywatelowi wolność wypowiedzi, a cenzura represyjna jest w naszym państwie ZAKAZANA. 

CENZURA represyjna – polega na ściganiu, karaniu i ew. wycofywaniu z obiegu materiałów objętych cenzurą, jednak bez cenzurowania ich przed publikacją. ( źródło Wikipedia)

Jak to jest więc możliwe, że w państwie Prawa i Sprawiedliwości ( nazwa partii chyba nie jest przypadkowa?) mają miejsce takie rzeczy! 

Mowa tu o Marcinie Rola. Po dwóch dniach od zdjęcia poprzedniej blokady za post który w mniemaniu Facebooka był “niezgodny”, otrzymał taki oto komunikat:

Tekst który został OCENZUROWANY:

“Ależ oczywiście, że tak. Strasznie podoba mi się rozumienie demokracji wg. dzisiejszych rządzących, my mamy rację, racja jest najmojsza a wy to element i holota! Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa jednak studenci hmmm to kibole, nie kibole to katole i antysemici. 😉 my mamy racje, racja jest przy nas krzyczał ostatnio BK.  Dziwne rozumienie demokracji, przypomina mi to aparthaid wtedy też w Afryce 40 tysięcy białych rządziła 40 milionami czarnych. Problem w tym, że w tej chwili to my jesteśmy czarni. ;)” ( pisownia oryginalna)

Blokada jest absurdalna podwójnie, ponieważ po pierwsze: w tym wpisie nie ma absolutnie żadnych rzeczy, które mogłyby zostać uznane za złamanie zasad Facebooka ( chyba że niezgodne jest użycie słowa “czarny”)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marcin Roli zdziwiony odwołał się od tej irracjonalnej decyzji “cenzorów” Facebooka:

“Szanowny Panie, czy wy cokolwiek tam weryfikujecie? Znowu zostałem zablokowany przez jakąś wyimaginowaną przyczynę. Tym razem to jest kolejna kpina, bo nie za mój post. Proszę o odblokowanie mnie na Facebooku. To już serio jest totalna cenzura i łamanie praw człowieka. Chodzi o ten post, właściwie nie wiem czyj. Mogą mi Państwo to wytłumaczyć?” – odwołał się Rola.

Panie “członku zespołu prasowego Facebooka”. Tak jak obiecałam ostatnim razem o każdej takiej sprawie będziecie się dowiadywali z mediów. Rozmowy z wami zostały zakończone. 

Kiedy nasz rząd zajmie się tak NAGMINNYM i bezczelnym łamaniem polskiego prawa? Czyżby aż tak, nas – obywateli mieli gdzieś?

   za wrealu24.pl

Facebook totalnie PRZEGIĄŁ! Blokada prawicowego dziennikarza za CUDZY wpis! [FOTO]
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz