Polacy będą zarabiać jak na zachodzie? PiS chce radykalnie obniżyć koszty …

Wkrótce do Sejmu ma trafić projekt, który ma radykalnie zmienić wysokość zarobków w Polsce. Rząd chce, by średnie zarobki w Polsce zdecydowanie zbliżyły się do tych na zachodzie Europy.

 

Obecnie pozapłacowe koszty pracy w Polsce wynoszą ponad 60 procent. Projekt Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego zakłada ich obniżenie aż o połowę. Zaoszczędzone środki mają pozostać w kieszeni pracownika.

Przewodniczący parlamentarnego zespołu, a zarazem poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości – Adam Abramowicz – zakłada, że pracownik, który zarabia obecnie 3 tysiące złotych, po wprowadzeniu projektu będzie otrzymywał „na rękę” o 750 złotych więcej. Programem mają być objęte także umowy zlecenia oraz umowy o dzieło.

Zespół zaproponował także zmiany dla przedsiębiorców w zakresie rozliczania PIT. Miałby zostać wprowadzony nowy podatek przychodowy na wzór podatku ryczałtowego, którego średnia stawka wynosiłaby 3,6 procent.

Kolejną propozycją jest obniżenie składki ZUS do 550 złotych, ale płaciłyby ją również spółki. Przy małej działalności gospodarczej wszystkie obciążenia pobierane przez państwo mają wynieść 15 procent przychodu.

   za wrealu24.pl

Polacy będą zarabiać jak na zachodzie? PiS chce radykalnie obniżyć koszty …
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz