Łowcy pedofilów na ulicach i w internecie w UK

Policja ma powstrzymać wzrost liczby łowców pedofilów, po tym jak liczba grup, które próbują wyśledzić zboczeńców, wzrosła do 75.

Policja musi teraz badać wszelkie potencjalne przestępstwa popełniane przez samozwańczych stróżów prawa, a także osoby, które oskarżają o napastowanie dzieci.

Nowa zasada jest zawarta w wewnętrznych wytycznych dla detektywów, które zostały rozdane w zeszłym roku.

Potencjalne przestępstwa mogą obejmować nękanie, naruszenia prywatności lub przestępstwa z użyciem przemocy, gdy podejrzany zostanie skonfrontowany.

Wskazówki ostrzegają również, że łowcy mają „niewielkie lub żadne zrozumienie” dla wymogów ochronnych ofiar pedofilów, których usunęli.Sugeruje również, że jakość informacji przekazywanych policji przez grupy samozwańczych śledczych jest „często niska” i czasami niszczą dowody podczas konfrontacji. 

Rosnące poziomy amatorskiego polowania na pedofilów budzą obawy, ponieważ obecnie istnieje ponad 75 grup, które wyszukują potencjalnych podejrzanych.

Tysiące ludzi może udawać dzieci, by złapać podejrzanych, pod nazwami, takimi jak Dark Justice i The Hunted One.

Chociaż wielu ludzi zostało skazanych dzięki działaniom takich grup, ich bezpieczeństwo jak i podejrzanych staje się problemem.Podczas gdy tajni funkcjonariusze policji, którzy ścigają pedofilów, muszą stosować się do surowych wytycznych i ich praca jest poddawana kontroli, nie jest tak w przypadku osób cywilnych.

Wytyczne Rady Naczelnej Policji Państwowej (NPCC) mówią oficerom, aby nie pracowali z tymi grupami i nie popierali ich działań. Dokument mówi, że powinni podkreślać, że konfrontacja z pedofilami może „narazić ludzi na niebezpieczeństwo” i szybko przejąć dowody, żeby nie dopuścić do zniszczenia ich przez grupę amatorów.

Ostrzega również, że niewłaściwi ludzie mogą zostać oskarżeni o pedofilię przez pomyłkę, a nawet umyślnie.

Komendant policji, Simon Bailey, przewodniczący NPCC ds. Ochrony dzieci, powiedział The Times, że zastraszanie potencjalnych pedofilów powinno zostać pozostawione policji. „Tak zwani łowcy pedofilów podejmują ryzyko, którego nie rozumieją i mogą podkopać dochodzenia policyjne” – powiedział.

Ponizej żonaty ojciec został więziony przez grupę Vigilante „Justice Will Beved” w Flixton w Greater Manchester. Został aresztowany przez policję pod zarzutem podżegania dziecka do aktywności seksualnej.

Konrad W

   za polskie-echo.com

Łowcy pedofilów na ulicach i w internecie w UK
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz