Burza! Polityk PiS: Kaczyński winny zdrady Andrzeja Dudy

Zmiana wizerunku Dudy nastąpiła gwałtownie na przestrzeni 2017 roku. Oskarżono go o zdradę macierzystej partii i niewykonywanie poleceń prezesa. Czy za posunięcia prezydenta można obsypać winą Kaczyńskiego? Wszystkie wątpliwości rozwiewa rzecznik prezydenta w porannej rozmowie Radia ZET.

W zeszłym tygodniu Andrzej Duda dokonał zmiany w składzie rządu. Dymisjonowano Antoniego Macierewicza i zastąpiono go Mariuszem Błaszczakiem. Zwolennicy byłego szefa MON oskarżyli prezydenta o zdradę. Rzecznik Łapiński dementuje plotki:

„Prezydent reaguje spokojnie, bez zbędnych emocji” – powiedział Łapiński. – „Proszę zauważyć jedno: że zmiany, jakie się dokonały w rządzie – wszystkie zmiany, nie tylko na funkcji ministra obrony narodowej, ale także na pozostałych funkcjach ministerialnych – żeby do nich doszło, najpierw musiał być wniosek premiera” – zaznacza rzecznik.

Jak podkreśla Łapiński wszystkie zmiany są kontrolowane i dobrze przemyślane przez obecnych rządzących. Zarzuty wobec prezydenta, bądź Jarosława Kaczyńskiego są bezpodstawne i wyborcy powinni dostosować się do zmian jakie zachodzą w polityce. Wszystkie czynności mają na celu umocnienie pozycji Polski.

„Jeśli pojawiają się jakieś zarzuty wobec pana prezydenta o zdradę, czy jeszcze inne też równie mocne sformułowania, to każdy, kto takie sformułowania wyraża, powinien wiedzieć, że chcąc nie chcąc, takie zarzuty stawia także premierowi Morawieckiemu i prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, bo te zmiany, które się dokonały, dokonały się na wniosek prezesa Rady Ministrów i za wiedzą i zgodą lidera obozu rządowego” – podkreślił Łapiński.

Z wypowiedzi rzecznika prezydenta wynika jeden poważny wniosek, iż za każdą decyzją jest sztab ludzi, którzy stoją za sobą jak domino i oskarżanie jednego elementu rzutuje na inne elementy układanki.

Julia Olszewska

Julia Olszewska

Napisz do autorki: julia.olszewska@newsweb.pl

   źródło: newsweb.pl

Burza! Polityk PiS: Kaczyński winny zdrady Andrzeja Dudy
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz