PiS stracił cierpliwość! WYBORCZA skończy w sądzie

Dziś rano pojawił się artykuł na portalu wyborcza.pl za który ktoś przypłaci głową albo stanowiskiem. Jacek Kurski wyjaśnia, że TVP pozywa wyborczą.pl za obrzydliwe kłamstwa na temat rekordowej nocy sylwestrowej.

Jak pisze TVP na stronie w miejscu informacyjnym – Informacje zawarte w tekście „Morawiecki przyszedł, Kurski musi odejść? W PiS zaczepiają: „Słyszała pani, ile Sławomir dostał od TVP za jedną piosenkę?””, opublikowanym na portalu wyborcza.pl w dniu 15.01.2018 r. są kłamstwem i niechlujną próbą oszkalowania TVP i jej wielkiego sukcesu, jakim był rekordowy koncert sylwestrowy w Zakopanem.

Wpis nie pozostawia wielu wątpliwości. Napisano o kilka słów za dużo, a teraz sprawa nabierze rozpędu. Cała Polska chciała zajrzeć do portfela TVP po zorganizowanym z rozmachem Sylwestrze. Plotki rozpoczęły się od występu znanego wokalisty z hitem „despacito”, który miał być gwoździem programu.

Wyborcza.pl wstawiła artykuł ze słowami – „Sylwester w Zakopanem kosztował TVP blisko 10 mln zł, a Sławomir dostał ponad 100 tys. zł za wykonanie jednej piosenki? Tak mówią w PiS i są oburzeni. – Czy spółka, która żyje na kredyt z budżetu państwa, może lekką ręką wydawać takie pieniądze? – pytają w partii. W obozie władzy słychać, że Kurski ma opuścić gabinet przy Woronicza do końca stycznia.”

Za te słowa szybko się oberwało, gdyż TVP wystosowało odpowiedź nie pozostawiającą złudzeń – „Spółka oświadcza, że Sylwester zorganizowany przez Telewizję Polską i Zakopane nie kosztował 10 milionów złotych. Koszt imprezy był zbliżony do imprez organizowanych w latach poprzednich. Ze względu na tajemnicę przedsiębiorstwa TVP nie może podać kosztów przedsięwzięcia.”

Chłodne słowa ze strony TVP jasno określiły konsekwencje sylwestrowego wpisu – „Nieprawdziwa jest również informacja o kosztach występu piosenkarza Sławomira; kwota przytoczona w artykule jest wielokrotnie wyższa niż rzeczywista stawka. Równocześnie zaznaczamy, że część gaż artystów biorących udział w imprezie została pokryta przez sponsorów zewnętrznych.” – dodaje TVP – „W związku z publikowaniem nieprawdziwych informacji TVP informuje, że podejmie stosowne kroki prawne.”

Jakie decyzje podejmie sąd w tej sprawie ciężko ocenić, lecz jedno jest pewne zapowiada się ostra batalia, która pozostawi wiele „trupów” za sobą i oczywiście wyczyści niejedno konto, ale czy IMIĘ? – to się jeszcze okaże.

Julia Olszewska

Julia Olszewska

Napisz do autorki: julia.olszewska@newsweb.pl

   źródło: newsweb.pl

PiS stracił cierpliwość! WYBORCZA skończy w sądzie
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz