Plaga śmierci i dochodzenie, centrum imigracyjne w Morton Hall.

Dochodzenie w sprawie warunków w centrum imigracyjnym w Morton Hall.

Przewodnicząca Komisji Spraw Wewnętrznych Izby Gmin Yvette Cooper wezwała do omówienia warunków w Morton Hall, niedaleko Swinderby. Zostanie uwzględnione w toczącym się dochodzeniu dotyczącym Centrum Imigracyjnego w Brook House, w pobliżu lotniska Gatwick.

Czterech ludzi, którzy zmarli w ośrodku Lincolnshire, prowadzonym przez Służbę Więzienną w imieniu brytyjskiej agencji granicznej, to:

Carlington Spencer, 38, z Jamajki;

Polski zatrzymany Łukasz Dębowski, 27; 

Bal Ahmed Kabia, lat 49, z Sierra Leone

27-letni Irakijczyk.

Morton Hall ma 392 pokoi rozmieszczonych w sześciu budynkach mieszkalnych.

Centrum służy zatrzymaniu osób ubiegających się o azyl, które oczekują na decyzje, a także osób, których wnioski o azyl odrzucono i czekają na deportację.Około połowa osób zatrzymanych w Morton Hall to więźniowie czekający na deportację.

Niektórzy ludzie zatrzymani, jak ten, który anonimowo rozmawiał z BBC, powiedział, że lepiej byłoby mu w więzieniu niż w Morton Hall.„Widziałem ludzi, którzy się tną, tam jest to częstsze, to było jak szaleństwo”.

W oświadczeniu Home Office stwierdziło: „Zatrzymanie i usunięcie to podstawowe elementy skutecznej kontroli imigracyjnej dla osób bez legalnych podstaw pobytu w Wielkiej Brytanii. „Bardzo ważne jest, aby kontrole były przeprowadzane z godnością i szacunkiem, a my bardzo poważnie traktujemy dobro naszych zatrzymanych. Zapewnienie całodobowej opieki zdrowotnej we wszystkich centrach imigracyjnych przez siedem dni w tygodniu gwarantuje, że osoby tam przetrzymywane mają stały dostęp do personelu medycznego i poziomu podstawowej opieki zdrowotnej.”

Oto zdjęcie warunki życia Polaków czekających na deportację

Konrad W

   za polskie-echo.com

Plaga śmierci i dochodzenie, centrum imigracyjne w Morton Hall.
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz