Europa wstrzymała oddech. Ten kraj mówi DOŚĆ! Bunt w Unii Europejskiej

Wszystko wskazuje na to, że austriackie władze zbudziły się z pro-uchodźczego letargu. Nowy kanclerz Sebastian Kurz niespełna miesiąc temu zakomunikował, że „zmuszanie krajów do przyjmowania uchodźców nie pomaga Europie”. Kilka dni temu w podobnym tonie wypowiedział się austriacki minister spraw wewnętrznych Herbert Kickl.

 

Tuż przed środowym posiedzeniem rządu Kickl zapowiedział, że „restrykcyjna polityka azylowa jest absolutną koniecznością”. Jego zdaniem polityka ma na celu „zapobiegać [temu, by] wielkie masy ludzi napływały do naszego kraju w sposób niekontrolowany”.

Kilkadziesiąt godzin później austriacki minister znacznie dosadniej wypowiedział się na temat kontrolowania napływu uchodźców. Podczas czwartkowej konferencji prasowej oświadczył, że chciałby stworzenia podstawowych centrów usług, odpowiedniej infrastruktury, która pozwala nam skoncentrować ludzi w procesie azylowym w jednym miejscu.

Kickl szybko wycofał się ze swoich kontrowersyjnych słów i wytłumaczył, że chodzi mu o to, by prowadzić „bardzo, bardzo ścisłą politykę azylową”. Mimo to, środowiska lewicowe już wykorzystały wypowiedź ministra do kontynuowania swojej pro-uchodźczej propagandy.

   za wrealu24.pl

Europa wstrzymała oddech. Ten kraj mówi DOŚĆ! Bunt w Unii Europejskiej
ocena 4 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz