Szokujące doniesienia RMF FM w sprawie posłanki NOWOCZESNEJ!

Czwartkowe głosowanie w Sejmie nad projektem „Ratujmy Kobiety” wywołało ogromne poruszenie w polskiej polityce! Grzegorz Schetyna wyrzucił z partii trzech konserwatywnych posłów, zaś w Nowoczesnej swoje członkostwo zawiesili Joanna Scheuring-Wielgus, Krzysztof Mieszkowski i Joanna Schmidt. Partię opuścił też poseł Adam Cyrański. Okazuje się, że napięta sytuacja w partii popchnęła przewodniczącą klubu do radykalnych środków.

 

Podczas głosowania nad projektem liberalizującym obowiązujące przepisy dot. aborcji większość opowiedziała się za jego odrzuceniem. Wśród posłów Nowoczesnej aż 10 nie wzięło udziału w głosowaniu: Adam Cyrański, Barbara Dolniak, Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz, Mirosław Pampuch, Marek Ruciński, Marek Sowa, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski i Kornelia Wróblewska.

Zachowanie wyżej wymienionych polityków nie spodobało się reszcie parlamentarzystów partii Ryszarda Petru. Decyzją władz zostali ukarani naganą i grzywną w wysokości 1000 zł. Okazuje się, że to nie koniec. “W związku z napiętą sytuacją w Nowoczesnej, przewodnicząca klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz, wydała swoim posłom zakaz wypowiedzi medialnych” – poinformowało nieoficjalnie Radio RMF FM.

Jeżeli to prawda, to Kamila Gasiuk-Pihowicz byłaby totalnie skompromitowana. Posłanka wielokrotnie mówiąca o wolności słowa czy wolności mediów zakazująca wypowiedzi medialnych swoim kolegom i koleżankom z partii? Czysta hipokryzja.

   za wrealu24.pl

Szokujące doniesienia RMF FM w sprawie posłanki NOWOCZESNEJ!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz