“Stanął po stronie ludzi WSI/WSW”. Ostre słowa o Andrzeju Dudzie!

Dymisja Antoniego Macierewicza zaktywizowała jego zwolenników. W ostrych słowach krytykują wpływ Andrzeja Dudy na decyzję premiera Mateusza Morawieckiego. Głos w sprawie zabrał także Paweł Piekarczyk, niepodległościowy bard, który nie tylko skrytykował prezydenta, ale zapowiedział, że zwróci odznaczanie, jakie otrzymał od głowy państwa.

 

Piekarczyk zapowiedział, że zwróci otrzymany od prezydenta Andrzeja Dudy Krzyż Kawalerski Polonia Restituta. Zdaniem znanego barda „prezydent stanął po stronie ludzi WSI/WSW, a nie polityka, który z wielką odwagą od wielu lat z tym środowiskiem walczył”. Sympatyk Macierewicza namawia innych odznaczonych, by zwrócili swoje ordery.

Teraz już wiem, że order dostałem z rąk, które są niegodne. A zatem go zwracam. I będę namawiać do tego samego wszystkich odznaczonych przez prezydenta Dudę – powiedział.

Znany pieśniarz twierdzi, że dymisja ministra obrony narodowej nastąpiła “w wyniku uporu prezydenta Dudy”. – Tacy ludzie jak Dukaczewski czy klan byłych politruków w BBN mogą otwierać szampana – dopowiedział. Piekarczyk na koniec w mocnych słowach podsumował prezydenta. –Mam nadzieję, że po serii doskonałych przemówień Andrzej Duda nie zostanie wyłącznie prezydentem-publicystą – stwierdził.

   za wrealu24.pl

“Stanął po stronie ludzi WSI/WSW”. Ostre słowa o Andrzeju Dudzie!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz