Ostry atak na papieża! Takiej krytyki się nie spodziewał…

Papież Franciszek z krytyką swojej działalności spotyka się stosunkowo bardzo często. Duże niezadowolenie wśród katolików wywołał dokument „Amoris Laetitia. Teraz papieża w zdecydowanych słowach skrytykował jeden z bardziej znanych duchownych. Głowa Kościoła ataku z tej strony zapewne się nie spodziewał…

 

Głos w sprawie zabrał ojciec Augustyn Pelanowski OSPPE podczas jednej z ostatnich homilii. Znany rekolekcjonista, kaznodzieja, spowiednik, autor licznych książek. Paulin znany jest z tego,  że nawrócił kilku znanych muzyków. Teraz odniósł się do kryzysu z jakim zmaga się Kościół Katolicki, a także do kwestii nieomylności papieża.

Pelanowski przypominając rozmowę Pana Jezusa i św. Piotra wyjaśnił na czym opiera się prymat Piotrowy. Jednak, jak dodał duchowny, „Piotr jest skałą tylko wtedy kiedy mówi prawdę o tym, kim jest Pan Jezus”. Paulin przypomniał, że gdy Piotr zaparł się Jezusa, w odpowiedzi usłyszał: Zejdź mi z oczu szatanie! – To znaczy, że wtedy kiedy papież mówi prawdę o Jezusie to jest papieżem, a kiedy kłamie o Nim – przestaje być papieżem– wyjaśnia w homilii zakonnik.

– Ktoś mnie spytał: ojcze, jest w dokumencie „Amoris Laetitia” w punkcie 3 takie słowo: „przypominając, że czas jest ważniejszy niż przestrzeń pragnę podkreślić, iż wszystkie dyskusje doktrynalne, moralne czy duszpasterskie, nie powinny być rozstrzygnięte interwencjami Magisterium”. Czy to znaczy, że można zmienić doktrynę dogmatyczną, moralną, zależnie od szerokości geograficznej? Zastanawiam się – takie pytanie otrzymałem, to jest punkt 3 „Amoris Laetitia” – czy tak ma być, że w Polsce cudzołóstwo jest grzechem, w Niemczech nie jest grzechem? W Polsce eutanazja może być grzechem, w Holandii nie jest grzechem? Czy tak chciał Jezus? Czy Chrystus tak powiedział? (…) Nie krytykuję tu nikogo, ale daję problem do rozważenia – mówi o. Pelanowski.

– Nauczanie papieża jest bezbłędne jedynie wtedy, gdy jest zgodne z nauczaniem Jezusa. A Jezus nie powiedział apostołom tak: idźcie na cały świat, głoście różną ewangelię, zależnie od przestrzeni mówcie co innego, zależnie od tego co ludzie chcą słuchać. Kazał im głosić tę samą ewangelię wszędzie, niezależnie od szerokości geograficznej – dodaje paulin.

   za wrealu24.pl

Ostry atak na papieża! Takiej krytyki się nie spodziewał…
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz