Brexitu nie będzie!

Przełomowa DECYZJA w Wielkiej Brytanii – ‚Brexitu nie będzie!’

 

Wielką Brytanią zawładnął wielki szok i niedowierzanie. Jedni Brytyjczycy płaczą nad ‚zmarnowaną szansą’, inni skaczą z radości. Przełomowa decyzja premier Theresy May w Zjednoczonym Królestwie doprowadza do szalonego zwrotu akcji. ‚Brexitu nie będzie, Wielka Brytania nadal w Unii Europejskiej’ mówią brytyjskie media i potwierdzają eksperci.

Przedsiębiorca stwierdził również, iż sukces przy stole negocjacyjnym w Brukseli zdecyduje o tym czy Wielka Brytania będzie miała ostatecznie lepsze czy też gorsze relacje z pozostałymi państwami członkowskimi UE. Następnie zwrócił uwagę na to, że nowa strategia, którą przyjął brytyjski rząd pomoże funtowi, który od czasów unijnego referendum w czerwcu 2016 roku zaliczył liczne wzloty i upadki.

‚Myślę, że akceptacja warunków stawianych przez UE wpłynie pozytywnie na sytuację funta. Brytyjska waluta ma za sobą długą drogę i nie jest gotowa, aby stawić czoła twardemu Brexitowi’ – mówił dalej Porter.

W czasie przemówienia w Berlinie brytyjski negocjator Brexitu David Davis powiedział, że ewentualna przejściowa umowa z UE oznaczałaby ‚zachowanie praw członkowskich państw UE co wiąże się z akceptacją jurysdykcji ETS’. A taki kierunek obecnie jest obrany przez Theresę May i jej przedstawicieli w negocjacjach ze Wspólnotą.

Z takim obrotem spraw nie chcą się zgodzić minister spraw zagranicznych Boris Johson oraz minister środowiska, żywności i spraw wsi Michael Gove. Obaj mieli wystosować w tej sprawie sekretny list do Theresy May. Treść pisma ma przekonać premier do niedopuszczenia do sytuacji gdzie Wielka Brytania dalej będzie musiała podlegać ETS.

Mateusz Sztukowski / POLEMI.co.uk
Fot.: lazyllama / Shutterstock

https://www.youtube.com/watch?v=GWqOIU_VgZI

Talbot

   za neon24.pl

Brexitu nie będzie!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz