Morawiecki postanowił kto go zastąpi! Ostry atak ze strony opozycji! „Taka osoba nie powinna być nawet wiceministrem”

Premier Mateusz Morawiecki rezygnuje z kierowania sprawami finansów i gospodarki – donosi portal Money.pl. Dotychczasowy minister rozwoju i finansów najprawdopodobniej mianuje swoim następcą Teresę Czerwińską, dotychczasową wiceminister odpowiedzialną za budżet państwa! Media antyrządowe i opozycja już rozpoczęły atak na dotychczasową współpracownicę Morawieckiego.

 

Czerwińska ukończyła studia na Wydziale Nauk Społecznych i Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. W roku 2000 obroniła rozprawę doktorską pt. Działalność lokacyjna towarzystw ubezpieczeniowych na rynku kapitałowym w Polsce. Dziesięć lat później uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego. Polityczka jest także profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, na którym wykładała finanse. Czerwińska karierę w rządzie rozpoczęła w 2015 roku. Odpowiadała wówczas za finanse Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szybko wyszło na jaw, że ekspertka od budżetu urodziła się… na terenie Związku Radzieckiego. – Służby popełniły błąd. Taka osoba nie powinna być nawet wiceministrem – cytuje jednego z polityków zasiadających w sejmowej komisji ds. służb specjalnych portal Wirtualna Polska. – Nie powinno się dyskryminować nikogo z powodu pochodzenia, ale w tym wypadku służby popełniły błąd. Taka osoba nie powinna być nawet wiceministrem. Znam sprawę pochodzenia pani Czerwińskiej i jestem zaskoczony, że jest brana pod uwagę jako konstytucyjny minister – tłumaczy polityk.

Teresa Tatiana Czerwińska urodziła się 44 lata temu w Dyneburgu (ówczesna Łotwa), który w tamtym czasie należał do ZSRR. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w katalogu IPN. Rodzicami wiceminister są Ludmiła i Bogusław Tumanovskis, którzy pochodzą z Łotwy.

Problem nakręcany przez opozycję po raz kolejny pokazuje ich ogromną niewiedzę. Dynenburg był silnym ośrodkiem polskiej inteligencji w pierwszych latach XX wieku. To właśnie ten region w większości zamieszkiwany był przez Polaków. Obecnie Polacy stanowią 15% mieszkańców Dynenburga i ok. 2,2% całej ludności kraju. W roku 1920 Józef Piłsudski ostatecznie odstąpił te tereny Łotwie.

Co ważne, Czerwińska była już sprawdzana przez służby, o czym poinformował rzecznik ministerstwa finansów. – Była dwukrotnie sprawdzana przez służby jako kandydatka na wiceministra – podkreśla Łukasz Świerżewski.

   za wrealu24.pl

Morawiecki postanowił kto go zastąpi! Ostry atak ze strony opozycji! „Taka osoba nie powinna być nawet wiceministrem”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz