Decyzja włoskiego kardynała zszokowała wiernych! „Upadł na kolana przed islamistami i..”

Bardzo duża część rzymskokatolickiego duchowieństwa naiwnie podchodzi do kwestii kryzysu migracyjnego i sieje propagandę otwartości, która de facto zagraża życiu i zdrowiu milionów Europejczyków. Szokujące słowa wielokrotnie padały z ust papieża Franciszka, który nie widzi nic w złego w najeździe przybyszów z Afryki i Bliskiego Wschodu na Europę.

 

Teraz do tego grona dołączył wysoki rangą duchowny – kardynał Giuseppe Betori. Jego decyzja wywołała szok tysięcy Włochów!

Kuria archidiecezji florenckiej zdecydowała o sprzedaniu części swojego terytorium… muzułmanom. To jednak część szokującej decyzji włoskich duchownych. Okazuje się, że wyznawcy islamu planują zbudować tam meczet, a także islamski ośrodek kulturalny.

Kard. Giuseppe Betori, mianowany arcybiskupem Florencji przez papieża Benedykta XVI, uważa, że „każda religia ma prawo do posiadania godnego miejsca do praktykowania kultu religijnego”. Co ciekawe, duchowny jest przeciwny przeprowadzeniu referendum w sprawie budowy islamskiej świątyni mimo, iż duża część mieszkańców domaga się takiego głosowania.

Decyzją florenckich duchownych muzułmanie otrzymają tereny o powierzchni 8300 metrów kwadratowych, z czego meczet i ośrodek kultury islamskiej zajmie 2500 metrów kwadratowych. W zamian Kościół rzymskokatolicki otrzyma 260 tysięcy euro plus koszty budowy obiektu.

za: prawicowyinternet.pl

   za wrealu24.pl

Decyzja włoskiego kardynała zszokowała wiernych! „Upadł na kolana przed islamistami i..”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz