Niemiecki wysoki komisarz UE nie chce karać Polski. Przy okazji zdradził prawdę, o której nie ma pojęcia większość Polaków

Jednym z głównych zagrożeń w obliczu konfliktu z Unią Europejską jest możliwość odebrania części środków z budżetu UE. Jednak okazuje się, że nie chcą tego sami Niemcy. Powód jest prosty. Uderzyłoby to w gospodarkę… niemiecką.

 

Pomysł uzależnienia wypłaty środków z przyszłego budżetu UE na lata 2021-2027, przede wszystkim w ramach polityki regionalnej, pojawił się ostatnio, wywołując falę krytyki. Nie tylko w Polsce. Krytykuje go także Günther Oettinger, komisarz ds. budżetu UE pochodzący z Niemiec. Jego słowa przytacza Zbigniew Kuźmiuk, europarlamentarzysta z ramienia PiS.

Stwierdził on wprost, że duża część niemieckich środków wpłacanych do budżetu UE przez ten kraj (Niemcy są największym płatnikiem netto) i wypłacanych później Polsce w ramach polityki spójności wraca do niemieckiej gospodarki. Mówi on, „że jeżeli będziemy ograniczali środki z budżetu UE dla nowych krajów członkowskich, to negatywne tego skutki poniesie głównie gospodarka niemiecka, która dostarcza często technologii, maszyn i urządzeń i świadczy usługi w projektach realizowanych w tych krajach ze środków unijnych”

– informuje we wpisie na łamach wPolityce.pl.

Przytacza również polskie dane:

Twardymi danymi w tej sprawie dysponuje także polskie ministerstwo rozwoju, które wielokrotnie już informowało, że w przypadku Niemiec z każdego euro wpłacanego przez ten kraj do budżetu UE, a później trafiającego do Polski, aż 80 eurocentów trafia z powrotem do gospodarki niemieckiej.

Kuźmiuk podsumowuje:

Skoro, więc niemiecki komisarz ds. unijnego budżetu przyznaje, że ewentualne obcięcie środków dla Polski, odbyłoby się kosztem niemieckiej gospodarki, to w tej sprawie chyba możemy spać spokojnie.

Mimo że są to powszechnie znane fakty, niewielu Polaków zdaje sobie z tego sprawę.

Unijne miliardy wydawane w Polsce służą także Niemcom i innym krajom starej Unii. Z każdego euro przekazanego do Polski przez niemieckich podatników do Niemiec wraca 85 eurocentów

pisał już w 2010 roku Konrad Niklewicz na łamach ,,Gazety Wyborczej” w tekście ,,Z każdego przekazanego nam euro Niemcy odzyskują 85 eurocentów”.

   źródło: niezlomni.com

Niemiecki wysoki komisarz UE nie chce karać Polski. Przy okazji zdradził prawdę, o której nie ma pojęcia większość Polaków
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz