Wiadomo kiedy zmiany w rządzie! Mateusz Morawiecki zatrzęsie sceną polityczną

Spekulacje na temat zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego trwają od dłuższego czasu. Nic dziwnego skoro dotychczas mieliśmy do czynienia ze zmianą typowo „kosmetyczną”. Teraz dziennik.pl informuje, że w ciągu najbliższych dni dojdzie do zmian w rządzie i natychmiastowego zaprzysiężenia nowych ministrów. Kiedy Morawiecki przedstawi nowy skład „Dobrej Zmiany”?

 

W ubiegłym miesiącu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zapowiedział, że zmiany w rządzie nastąpią po świętach Bożego Narodzenia, najprawdopodobniej w styczniu 2018 roku. Były premier nie podał żadnych szczegółów tłumaczyć, że nie chce wchodzić w rolę premiera. – Wydaje mi się, że zmiany będą dosyć głębokie –wyznał Kaczyński.

Do nowych informacji ws. rekonstrukcji rządu dotarł dziennik.pl, który powołuje się na osobę z partii rządzącej. Okazuje się, że już w piątek, 5 stycznia, odbędzie się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Tego samego dnia zapadnie też decyzja ws. zmian w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Nowi ministrowie zostaną zaprzysiężeni najprawdopodobniej w poniedziałek 8 stycznia.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu o znaczących zmianach w rządzie informował wicemarszałek Senatu Adam Bielan. „Głębsza rekonstrukcja w w ministerstwach rządu Mateusza Morawieckiego jest przewidziana na styczeń, po święcie Trzech Króli, które przypada 6 stycznia” – mówił polityk. Dotychczas zmiany objęły tylko obsadę Kancelarii Premiera. Joanna Kopcińska została nową rzeczniczką rządu, Michał Dworczyk – szefem kancelarii, zaś Marek Suski – szefem gabinetu politycznego.

   za wrealu24.pl

Wiadomo kiedy zmiany w rządzie! Mateusz Morawiecki zatrzęsie sceną polityczną
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz