Unia Europejska atakuje Polskę. Powód? Jean-Claude Juncker był wyjątkowo szczery…

– Miniony Sylwester ma katastrofalne przesłanie. To koniec swobody, równouprawnienia i samostanowienia – tak mówił szef niemieckich policyjnych związków zawodowych (DPolG) Reiner Wendt. Jednak to na Polskę skierowane są oczy Komisji Europejskiej. Dlaczego tak się dzieje?

Podobnie wyglądała sytuacja we Francji. Władze UE nie reagują również na posunięcia rządów krajów ,,starej Unii”, które niekiedy stoją w sprzeczności z przepisami UE.

w innych krajach łamie się powszechnie wartości podstawowe i nie ma żadnej interwencji

– podsumował Marek Jurek w programie TVN24 ,,Tak jest”, który podkreślił, że ,,władze Unii Europejskiej nie działają w dobrej wierze”. Powód? Jego zdaniem najlepiej wyraził to Jean-Claude Juncker.

Kiedyś Jean-Claude Juncker, zapytany o dyscyplinę budżetową, dlaczego nie interweniuje we Francji, odpowiedział: no jak to, przecież to jest Francja. I to jest takie podejście

– przypomniał i dodał:

Mają założenie, że my jesteśmy krajami przyłączonymi, wobec których stosuje się tak zwany mechanizm dostosowawczy, który polega najpierw na tym, że my się mamy dostosować, a potem że nas się dostosowuje

źródło: TVN24 / fot. Wikipedia / Flickr

   źródło: niezlomni.com

Unia Europejska atakuje Polskę. Powód? Jean-Claude Juncker był wyjątkowo szczery…
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz