Amerykanie przerażeni! Kim Dzong Un użyje „atomowego przycisku”?

Kim Dzong Un, podobnie jak inni światowi przywódcy, zwrócił się do swoich rodaków podczas noworocznego przemówienia. Jak zwykle pogroził palcem całemu światu i zagrzewał do przyspieszenia prac nad produkcją pocisków nuklearnych. Co ciekawe, północnkoreański przywódca zwrócił się też z pokojowym apelem do przywódców Korei Południowej…

 

Całe Stany Zjednoczone są w zasięgu naszej broni atomowej, a “atomowy przycisk” jest zawsze na moim biurku. To rzeczywistość, nie groźba – miał powiedzieć Kim Dzong Un, cytowany przez agencję AFP.

Północnokoreański przywódca dodał, że Stany Zjednoczone będą bały się kiedykolwiek zaatakowań Koreę. W trakcie przemówienia Kim Dzong Un namawiał też swoich rodaków do przyspieszenia prac nad programem atamowym. Wyjaśnił, że jego kraj użyje broni atomowej jedynie dla obrony.

Takiego wystąpienia można było się spodziewać, ale Kim Dzong Un zaskoczył świat … apelem pojednawczym. Dyktator przyznał, że na Półwyspie Koreańskim potrzebne jest zmniejszenie napięcia militarnego. – Droga do dialogu jest otwarta – zaapelował do przywódców Korei Południowej.

W trakcie przemówienia północnokoreański przywódca poruszył również kwestię Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, które rozpoczną się w lutym br. – Udział Korei Północnej w Zimowych Igrzyskach byłby dobrą okazją do zademonstrowania jedności narodu (koreańskiego). Życzymy aby Igrzyska były sukcesem – mówił Kim Dzong Un.

   za wrealu24.pl

Amerykanie przerażeni! Kim Dzong Un użyje „atomowego przycisku”?
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz