Na co nam Polska ?

Nie ma się już co łudzić, Europa umiera. Państwa narodowe, ale też i silne wolą swoich obywateli zostaną zastąpione przez społeczeństwa słabe, wierzące w demokrację, która okazuje się być mitem.

 

Wspaniałego Roku 2018 Ojczyzno!

Wspaniałego Roku Prawi!

Polska – to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska – Ojczyzna…
Kraina, która się w sercu zaczyna

(Ryszard Przymys)

     

 Przyszłość należy do tych co mają ideę, wiarę w nią i zdolność poświęcenia – Roman Dmowski

     

Żadne państwo powszechnej i demokratycznej szczęśliwości nie prowadzi do zaniku konfliktów społecznych.Rządzący Unia Europejską świadomie obalają wartości, na których zbudowane było życie społeczne całych narodów od setek lat.
Czy będą to argumenty za nieprzyjmowaniem uchodźców czy imigrantów? Zdecydowanie nie. Wybory są zwykłymi plebiscytami ale wszechwładne władzę Unii Europejskiej pilnują tego co my mamy jeść,co pić, co mówic ,czy jak myślec.Ostatecznym celem UE jest stworzenie jednego, europejskiego systemu socjalistycznego.

Komu potrzebna jest taka Polska?

//Dopóki ludzie są że sobą skłóceni, nie są niebezpieczni. A w takim razie każdy, kto chcę nas kontrolować, musi się zatroszczyć o klimat stresu, lęku i powszechnej agresji.– Niccolo Machiavelli//

Polska,potrzebna jest przede wszystkim nam samym Polakom. Potrzebna jest także i dziś i teraz. Wielkim frazesem wydaje się być twierdzenie, że mamy wspólne sprawy i problemy i ponieważ jesteśmy na siebie skazani.Ale tak nigdy nie było i nie jest.
Ale mimo wszystko musimy umieć je razem rozwiązywać, bo w przeciwnym razie scenariusz „wojny” My PIS kontra Wy czyli Totalna opozycja będzie jedynym widomym obrazem Polski w Europie. Polsko-polskich sporów ,oszczerstw ,pomówień i oskarżeń.
Powyższy obraz dnia dzisiejszego jest być może przejaskrawiony , a i podział zaś nieco umowny.
Polacy podobni są swych poglądach zarówno na wschodzie, jak i na zachodzie kraju.
Czy tak zarysowany podział MY/WY aż tak bardzo odbiega od rzeczywistości?

2018 będzie Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada 1918 spełnił się sen pokoleń Polaków. Po 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po powstaniach, Polska powróciła na mapę świata. 

2017 był rokiem przywracania sprawiedliwości. Na 2018 życzmy sobie odważnej mądrości, by zbudować Polskę na miarę 100-lecia Niepodległości.

Piękny czas przed nami!

 ps.

To był ostry rok na Neon24.pl. I nie tylko. Ale dziękuję wszystkim dyskutantom, merytorycznym krytykom i przyjaciołom.
A tępi hejterzy?
A nawet Wam życzę dobrego 2018!     8-))))

 

Husky

   za neon24.pl

Na co nam Polska ?
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz