Brexodus? Nie, Europejczycy tłumnie przybywają do Wielkiej Brytanii.

Liczba pracowników budowlanych z innych państw członkowskich zatrudnionych w Wielkiej Brytanii w tym roku podniosła się z 145.000 do 156.000 wzrost o prawie osiem procent.

Badanie populacji wykazuje tendencję wzrostową w ciągu ostatnich sześciu lat, pomimo wyniku referendum UE.

Pojawiły się ostrzeżenia, że ​​Brexit zagraża firmom w dostępie do pracowników z UE i może zagrozić planom walki z kryzysem mieszkaniowym.

W związku z porozumieniem rozwodowym zawartym z Brukselą w tym miesiącu obywatele UE, którzy przyjadą do UK do 29 marca 2019 r. i będą nieprzerwanie i zgodnie z prawem mieszkać w Wielkiej Brytanii przez pięć lat, będą mogli ubiegać się o pozwolenie na pobyt na czas nieokreślony.

Ci, którzy byli tu przez mniej niż pięć lat przed wyjściem UK z UE, będą mogli ubiegać się o pozostanie do czasu osiągnięcia progu pięciu lat.

 Ministrowie spotkali się z przedstawicielami branży budowlanej, aby wysłuchać ich opinii na temat imigracji.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stwierdziło: „Chcemy przyciągnąć i zatrzymać osoby, które przyjeżdżają do pracy i przynoszą znaczące korzyści dla Wielkiej Brytanii. Ponieważ coraz więcej Europejczyków przybywa, niż wyjeżdża, najnowsze dane pokazują, że głosy o „Brexodusie” są błędne.

„Po wyjściu z UE wprowadzimy system imigracji, który działa w najlepszym interesie całej Wielkiej Brytanii. Kluczowe dla niego będą poglądy z szeregu firm, w tym z branży budowlanej. Zwróciliśmy się również do Komisji Doradczej ds. Migracji o ocenę wpływu gospodarczego i społecznego obywateli UE w Wielkiej Brytanii”.

Konrad W

   za polskie-echo.com

Brexodus? Nie, Europejczycy tłumnie przybywają do Wielkiej Brytanii.
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz