Ten konflikt doprowadzi do tragedii?! Szokujące doniesienia nt. sporu Duda-Macierewicz

O sporze pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem mówi się od dłuższego czasu. Co jakiś czas do mediów docierają informacje, które uwidaczniają realny wymiar tego konfliktu. Tym razem informacje, do których dotarł „Fakt”, mrożą krew w żyłach.

 

Od kilku dni media donoszą o kulisach wylotu polskiej delegacji, na czele z prezydentem Andrzejem Dudą, do Kuwejtu. Według licznych plotek Antoni Macierewicz próbował za wszelką cenę zablokować wizytę prezydenta u polskich pilotów. Okazuje się, że informacja ta wyszła od samych pilotów. – Ja bym chciał, żeby zajęła się tym prokuratura, albo jakaś komisja, żeby wszystko wyszło na jaw, póki nie dojdzie do tragedii – cytuje wysokiego rangą oficera sił powietrznych „Fakt”.

Prezydent Andrzej Duda odwiedził polskich żołnierzy w czwartek. Zgodnie z procedurami – wcześniej do odwiedzanego miejsca przybywa tzw. grupa przygotowawcza złożona z oficerów BOR i pracowników Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Pierwotnie miała ona wylecieć w poniedziałek 18 grudnia. Okazało się, że tego dnia nie było sprawnej maszyny. Dzień później, gdy przeniesiono lot z Warszawy do Poznania nagle okazało się, że transportowy Hercules został uziemiony.

To jednak nie koniec! Okazuje się, że dwie sprawne maszyny były zajęte w poniedziałek i wtorek przez szefa MON, który wizytował żołnierzy w Afganistanie. Kiedy uruchomiono wcześniej wspomnianego Herculesa okazało się, że… resort obrony nie wyraził zgody na wylot! Kiedy ostatecznie samolot ruszył, „na wysokości ok. 5000 m nastąpiło… rozszczelnienie drzwi samolotu! Pilot zaplótł je sznurkiem i zawrócił” – czytamy w „Fakcie”.Maszyna dzień później zabrała z Turcji do Kuwejtu świtę prezydenta Andrzeja Dudy.

za: se.pl/fakt.pl

   za wrealu24.pl

Ten konflikt doprowadzi do tragedii?! Szokujące doniesienia nt. sporu Duda-Macierewicz
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz