Największa inwestycja w HISTORII ŚWIATA! Polska w centrum uwagi

Świat doznał prawdziwego szoku, gdy wyszły na jaw informacje o planach Rosji. Musi je poznać także każdy Polak, bo to nasz kraj znalazłby się w najważniejszej części gigantycznej, największej w historii świata, inwestycji.

Nie podano jeszcze wyceny realizacji projektu autorstwa Władimira Jakunina, który jest bliskim przyjacielem prezydenta Putina, ale możemy bez cienia wątpliwości stwierdzić, że jeśli o fizyczną wielkość chodzi, nie będzie miał sobie równych w całej historii.

O co chodzi? O połączenie Londynu z Alaską w Stanach Zjednoczonych, budując najdłuższą na świecie, międzynarodową autostradę! Jej kluczowy fragment ma przebiegać przez terytorium Polski. Kluczowy, bo to ostatnia prosta przed krajami Europy zachodniej z perspektywy Rosji i USA.

Pomysł przedstawiono już w marcu 2015 r., ale teraz temat wraca, ze względu na wybory prezydenckie w Rosji, które odbędą się już za 3 miesiące. Władimir Jakunin, autor projektu, ma po ich rozstrzygnięciu ponownie zbliżyć się do Vladimira Putina. 2,5 roku temu zrezygnował ze stanowiska szefa Rosyjskich Kolei Żelaznych (RŻD), by zostać członkiem izby wyższej parlamentu, Rady Federacji.

Nowa superautostrada, która miałaby spiąć Londyn z Nowym Jorkiem, miałaby aż 20 tys. km długości. Dumny z Federacji Rosyjskiej Putin i jego dygnitarze bez wątpienia będą chcieli dążyć do realizacji pomysłu, zwłaszcza gdy w najbliższych wyborach dostaną mandat na rządzenie przez kolejnych 6 lat.

Jakunin prezentując swój pomysł przed naukowcami Rosyjskiej Akademii Nauk tłumaczył, że transkontynentalna autostrada miałaby wykorzystać część już istniejącej międzynarodowej infrastruktury. Ujawniona przez Jakunina wizja przewiduje, że droga w połowie (ok. 10 tys. km) miałby powstać na terenie Rosji (spinając jej granice) i połączyłaby Londyn, Moskwę, Fairbanks oraz Nowy Jork. Rosjanin uwzględnił w swoich planach także Polskę – nowa droga przebiegałaby najpewniej w ciągu obecnej autostrady A2.

Jak kierowcy podróżujący superautostradą mieliby przebyć ocean między wschodnią Rosją i Alaską? Tego Jakunin nie powiedział. Dziennikarze snuli domysły o budowie tunelu. Ewentualnie trzeba by uruchomić potężne połączenia promowe między tymi wybrzeżami. Dystans dzielący wybrzeża w najkrótszym miejscu wynosi ok. 88 km.

Marcin Palion

Marcin Palion

   źródło: newsweb.pl

Największa inwestycja w HISTORII ŚWIATA! Polska w centrum uwagi
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz