Polacy wskazali kto jest najważniejszą osobą w państwie! Zwycięzca dosłownie zmiażdżył rywali

Zarówno opozycja jak i politycy partii rządzącej nie ukrywają, że to Jarosław Kaczyński jest jedną z najważniejszych osób w Polsce. Teraz o zdanie zapytano Polaków. Wyniki sondażu Kantar Millward Brown SA dla “Faktów” TVN i TVN24 zaskakują jeszcze bardziej. Kto według Polaków jest najpotężniejszym człowiekiem w państwie?

 

kaczyński photo
zdjęcie DrabikPany

Sondaż został przeprowadzony w dniach 21-22 grudnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie tysiąca osób w wieku powyżej 18 lat. Wyniki są niezwykle zaskakujące.

Polacy potwierdzili, że to Jarosław Kaczyński jest najważniejszą osobą w kraju. Co ciekawe, wskazało na niego aż 62 proc. badanych! Drugie miejsce zajął prezydent Andrzej Duda. Na głowę państwa zagłosowało… jedynie 13 procent ankietowanych! Trzecie miejsce z 8 procentowym wynikiem zajął premier Mateusz Morawiecki.

W rankingu znaleźli się jeszcze Antoni Macierewicz i Zbigniew Ziobro. Ministra obrony narodowej wskazało jedynie procent badanych. Tyle samo głosów zdobył minister sprawiedliwości. Co ciekawe, w sondażu nie znalazło się miejsce dla byłej premier Beaty Szydło.

   za wrealu24.pl

Polacy wskazali kto jest najważniejszą osobą w państwie! Zwycięzca dosłownie zmiażdżył rywali
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz