Zaczęło się! Wniesiono projekt LIKWIDACJI państw narodowych

Ten pomysł Szwedów jest ostatecznym dowodem na to, że idea suwerennych państw narodowych w Europie ma być wkrótce stłamszona. Choć setki milionów Europejczyków są stanowczo na nie – politycy robią swoje. 

Szwecja powinna zostać zniesiona jako suwerenny naród, a zamiast tego być częścią „Europejskiej Federacji”, kontrolowanej centralnie z Brukseli. Jest to propozycja, którą liberałowie przegłosowali w niedzielę na krajowym zjeździe.

To właśnie młodzieżowa partia Luf złożyła wniosek, w którym orzekła, że „nadszedł czas na federację i należy zająć stanowisko w sprawie Unii Europejskiej, aby ostatecznie przekształcić się w federację europejską”.

Zgodnie z wnioskiem, federacja UE będzie podobna do Stanów Zjednoczonych, z własnym prezydentem i parlamentem. UE będzie miała również prawo decydować o polityce zagranicznej i bezpieczeństwie państw członkowskich, polityce walutowej i monetarnej, środowisku oraz walce z międzynarodową przestępczością.
To wszystko wynika z wniosku, który został przyjęty w niedzielę przez liberałów – siódmą co do wielkości partię Szwecji.

W mediach społecznościowych wiele liberalnych profili raduje się, że ten pomysł został przyjęty, co w praktyce oznacza, że ​​Szwecja została zniesiona jako niezależny kraj i staje się państwem regulowanym przez Brukselę.

Chociażby Cecilia Wikström, która jest członkiem Parlamentu Europejskiego, pisze: „Liberałowie podjęli już decyzję o pracy na rzecz UE, aby stać się federacją!”. Warto zaznaczyć, że zwolennikiem podobnej idei jest Guy Verhofstadt, który dzieli i rządzi w Brukseli i Strasburgu, choć nie sprawuje tam żadnej poważnej funkcji. 

W majowej debacie, szef partii- Joar Forssell zauważył, że federacja będzie miała wiele zalet. Na przykład może zmusić takie kraje jak Węgry do przyjmowania imigrantów z krajów trzeciego świata.Usunięcie jakiejś władzy z poszczególnych rządów nie jest kwestią zmniejszenia wpływu ludzi, wręcz przeciwnie, chodzi o uczynienie UE bardziej demokratyczną” – pisał.

Marta Bilska

Marta Bilska

   źródło: newsweb.pl

Zaczęło się! Wniesiono projekt LIKWIDACJI państw narodowych
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz