Terroryści wydaleni z Polski. MSWiA: „Stanowili zagrożenie dla naszego kraju”

Jak widać problem z ekstremistyczną działalnością istnieje już także w Polsce. Ci, którzy liczyli na to, że ta kwestia nas zupełnie ominie grubo się przeliczyli.

Choć rząd Beaty Szydło stanowczo odmówił Brukseli akceptacji przymusowych kwot uchodźców, wśród których coraz częściej znajdują się terroryści, nasz kraj nie jest w stanie całkowicie zabezpieczyć się przed nieodpowiedzialną polityką zachodu. 

Na całe szczęście polskim służbom udało się w porę zapobiec ewentualnym incydentom czy atakom terrorystycznym.

Na mocy przepisów o działaniach antyterrorystycznych uchwalonych przez Sejm w czerwcu 2016 r. wydalono z Polski pięć osób – powiedział rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn.

Jak podaje TVP Info, osoby te były podejrzewane o związki z działalnością terrorystyczną mogącą stanowić zagrożenie dla naszego kraju.

Potwierdza to rzecznik ministra Mariusza Kamińskiego.

Agencja otrzymuje informacje od współpracujących z nami służb oraz zbiera i weryfikuje wszelkie własne sygnały dotyczące potencjalnych zagrożeń terrorystycznych – podkreślił Żaryn i dodał, że czynności prowadzone są wobec osób związanych z działalnością mającą na celu propagowanie treści ekstremistycznych, nawoływanie do nienawiści oraz szeroko pojęte wsparcie logistyczne.

źródło: telewizjarepublika.pl / TVP Info

Marta Bilska

Marta Bilska

   źródło: newsweb.pl

Terroryści wydaleni z Polski. MSWiA: „Stanowili zagrożenie dla naszego kraju”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz