Szok! Ujawniono, dlaczego Tusk uderzył w Polskę właśnie teraz. Czy się z tego wytłumaczy?

O niedzielnym wpisie Donalda Tuska, który ogłosił „alarm” w związku z polityką PiS, słyszał już chyba każdy. Były premier naszego kraju, dziś przewodniczący Rady Europejskiej, zarzucił rządowi, że ten jest sterowany z Berlina.

„Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” – napisał w niedzielę Tusk.

Jego słowa, które były jednocześnie jego najostrzejszym atakiem na polski rząd od lat, wprawiły neoliberalną opozycję nad Wisłą w prawdziwą ekstazę. Ludzie nienawidzący Prawa i Sprawiedliwości zachwycili się wpisem Tuska do tego stopnia, że wielu z nich prawdopodobnie go wydrukowało i powiesiło nad łóżkiem.

Z kolei szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski zripostował twierdząc, że tego typu wypowiedź Donalda Tuska to „rozpaczliwy krzyk frustracji”. Dlaczego jednak były premier tak mocno uderzył w Polskę akurat teraz? Przecież nasz rząd nie wykonał w ostatnich dniach żadnego ruchu, przeciwko któremu szczególnie protestowałaby opozycja.

Legendarny opozycjonista z czasów PRL Krzysztof Wyszkowski uważa, że paradoksalnie Donald Tusk musiał ostro zareagować w momencie, gdy w wyniku działań rządu poważnie zagrożone stały się interesy Rosji.

Dlaczego Tusk ogłosił „Alarm” właśnie dziś? Ponieważ doszedł do władzy obiecując Rosjanom, że zablokuje budowę Tarczy Antyrakietowej w Polsce i zrobił to razem z Sikorskim. Dziś Polska uzyskała zgodę Ameryki na instalację rakiet Patriot, co zabezpiecza nas przed szantażem Putina! – przekazał Krzysztof Wyszykowski na Twitterze.

Czy zatem Donald Tusk, który pytał czy strategia PiS ma coś wspólnego z planem Kremla, sam działa w interesie Moskwy? Zbieżność wszystkich tych zdarzeń w istocie może nie być przypadkowa. Tym bardziej, że dotąd Tusk – jako europejski urzędnik – uderzał w PiS dużo lżej, w dodatku sporadycznie i nie bezpośrednio.

Marcin Palion

Marcin Palion

   źródło: newsweb.pl

Szok! Ujawniono, dlaczego Tusk uderzył w Polskę właśnie teraz. Czy się z tego wytłumaczy?
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz