Policja w Chinach przesłuchała 13 chrześcijan w związku z ich nielegalnym spotkaniem w grupie domowej.

JIANGMEN, Guangdong (China Aid) – 13 chrześcijan w południowej prowincji Chin w prowincji Guangdong zostało przesłuchanych na posterunku policji 5 listopada po tym, jak policja włamała się do ich służby w kościele.

 

Pisałem już kilkakrotnie na blogu detektywprawdy.pl o tym, jak Chińczycy bardzo cenią biblię w przeciwieństwie do katolików u których biblia jest elementem wystroju wnętrz.

Podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele Qingcaodi w dniu 5 listopada, grupa funkcjonariuszy policji i personelu biura spraw religijnych wtargnęła do małego kościoła domowego i oskarżyła zgromadzonych tam o prowadzenie nabożeństw w niezatwierdzonych miejscach. Następnie skonfiskowali Biblie i inne chrześcijańskie materiały należące do kościoła i przyprowadzili 13 chrześcijan do posterunku policji w Xincheng. Tam zostali przesłuchani i zmuszeni do pozostania, dopóki ich informacje nie zostaną wprowadzone do bazy danych i wypełnione zostaną transkrypcje ich przesłuchań.

Kobieta, która zapewniła miejsce w kościele, Zhai Lili, otrzymała wyrok aresztu administracyjnego, a ona jeszcze nie została zwolniona. Według miejscowego chrześcijanina warunki i sytuacja otaczająca jej obawy są obecnie nieznane.

To po raz drugi w ciągu tygodnia policja ta nękała członków kościoła domowego. Pierwszy cel, Pastor Li Wanhua z Fengle Church, został wezwany na stację, by porozmawiać na posterunku policji po tym, jak jego dom został zaatakowany, a władze zmusiły go do pozostania tam przez prawie cztery godziny. Dodatkowo skonfiskowali Biblie i poezję chrześcijańską, którą znaleźli w jego domu.

Tak więc w komunistyczno-kapitalistycznych Chinach chrześcijanie biblijni są prześladowani tak jak za czasów reformacji propagatorzy biblii. Tak mniej więcej będzie wyglądał Wielki Ucisk. W Rosji już teraz zgromadzenia Świadków Jehowy są nielegalne.

   za detektywprawdy.pl

Policja w Chinach przesłuchała 13 chrześcijan w związku z ich nielegalnym spotkaniem w grupie domowej.
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz