Francja: Kurierzy odmawiają pracy. Są przerażeni!

Francuzi prawdopodobnie już nigdy nie będą żyli normalnie – przynajmniej w naszym rozumieniu. Mieszanka wielu kultur – choć przez wielu wychwalana – okazuje się dosłownie wybuchowa. Dziś niestabilność kraju wpływa na praktycznie wszystkie aspekty życia Francuzów.

Choć władze i zwolennicy nowoczesnego liberalizmu przekonują, że narastające problemy Francji nie mają nic wspólnego z milionami ludności napływowej z Afryki i Bliskiego Wschodu – rzeczywistość jest naprawdę brutalna.

Francuska firma kurierska Chronopost ogłosiła, że nie dostarczy żadnych paczek do gęsto zaludnionej dzielnicy Seine-Saint-Denis na przedmieściach Paryża, ponieważ obszar ten jest zbyt niebezpieczny.

Zarząd ogłosił swoją decyzję w zeszłym tygodniu, oświadczając że mieszkańcy paryskiej dzielnicy będą musieli sami odbierać swoje paczki w siedzibie firmy. Stwierdzono bowiem, że zagrożenie dla kierowców, którzy dostarczają przesyłki, jest na tym obszarze zbyt wysokie – podała rozgłośnia radiowa France Info.

Chociaż już w zeszłym roku Chronopost odmówił dostarczenia przesyłek do niektórych obszarów, jednak teraz po raz pierwszy z usługi wyłączył całą dzielnicę.

W ciągu ostatniego roku podczas wykonywania swojej pracy zostało zaatakowanych 51 kurierów. Natomiast liczba brutalnych napadów w regionie Île-de-France, w których znajduje się Seine-Saint-Denis, wzrosła o 40% w ciągu ostatnich dwóch lat. 

Mimo to, Laurent Russie- burmistrz Seine-Saint-Denis, wyraził oburzenie na decyzję firmy: – To całkowicie nienormalne, że część miasta została pozbawiona takiej usługi, którą nadal uważam za służbę publiczną – powiedział.

Marta Bilska

Marta Bilska

   źródło: newsweb.pl

Francja: Kurierzy odmawiają pracy. Są przerażeni!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz