Dramat Szejnfelda. NA ŻYWO udowodniono mu, dla kogo pracuje!

Sondaże są nieubłagane, Platforma Obywatelska przypomina tonący transatlantyk, a politycy tego liberalnego ugrupowania nie mają umiaru w kolejnych kompromitacjach indywidualnych i uderzających w całą partię-córkę Donalda Tuska.

Polacy coraz częściej deklarują skrajną niechęć do Platformy Obywatelskiej. Nie pomaga lider, którym jest obecnie Grzegorz Schetyna, a który wzbudza odrazę nawet wśród polityków, którymi rządzi. 

Platforma Obywatelska od lat uprawia politykę dziwnie zbieżną z interesami państw zachodnioeuropejskich – głównie naszych zachodnich sąsiadów. Gdy była u władzy, zamknęła czołowe kopalnie, sprzedała cukrownie i pozamykała porty. Beneficjentami wszystkich tych działań byli – o ironio – Niemcy. 

Dziś w studio TVP Info było naprawdę gorąco. Naprzeciwko siebie zasiedli Ryszard Czarnecki, europoseł PiS i Adam Szejnfeld – polityk-weteran Platformy Obywatelskiej. – Nie ma żadnych szans na sankcje – prostował przeciwne słowa Szejfnelda Ryszard Czarnecki i dodał: – Antypolski atak, który w mediach zachodnich trwa od kilkunastu miesięcy, to jest forma nacisku, szantażu polityczno-medialnego, aby Polska zrezygnowała z odmowy przyjmowania imigrantów. Polska nie ulegnie, te państwa, które popełniały błędy w politycy migracyjnej, które otwierały się na imigrantów muzułmańskich chcą teraz zatrzeć swoją fatalną politykę. (…) Oburzającą jest postawa części polityków, którzy mają Polskę reprezentować, a Polskę atakują.

Skonsternowany Szejnfeld starał się bronić posłów PO, którzy zagłosowali w Europarlamencie przeciwko Polsce. – Chamsko wypowiadacie o swoich adwersarzach. Nie ma niczego obrzydliwego w tym, że jeśli rząd PiS łamie wartości, to instytucje unijne mają obowiązek podejmowania działań – zwrócił się do PiS polityk PO. 

Później padły słowa, które całkowicie zmieszały Adama Szejnfelda. Ryszard Czarnecki udowodnił nimi, że polityk PO bynajmniej nie działa w interesie naszego kraju. – Jest pan ambasadorem UE w Polsce, szkoda że nie jest Pan ambasadorem Polski w UE. (…) – mówił eurodeputowany PiS.

Sześcioro posłów PO podniosło rękę za antypolską rezolucją. Polacy nie są narodem faszystów i antysemitów, nie reagowaliście na te oskarżenia. (…) Polacy ocenią tych, którzy występują z przeciwnikami Polski i tych, którzy chcą jej bronić – dodał Czarnecki. 

Ponadto Platforma Obywatelska nadal nie wytłumaczyła się z doniesień o finansowaniu powstania partii w dzisiejszej formie z niemieckich pieniędzy. Na początku lat 90. CDU, na której czele stoi dziś Angela Merkel, miało udzielić KLD (później PO) bezzwrotnej pożyczki. To właśnie ona miała stale uzależnić politycznie Donalda Tuska i jego ludzi od Berlina w zamian za gwarant istnienia w czołówce polskiej polityki. 

Marcin Palion

Marcin Palion

   źródło: newsweb.pl

Dramat Szejnfelda. NA ŻYWO udowodniono mu, dla kogo pracuje!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz