Szokujące doniesienia CIA na temat Stepana Bandery! Oto kim był NAPRAWDĘ!

CIA od jakiegoś czasu publikuje liczne dokumenty dotyczące wydarzeń z całego świata. Kilka tygodni temu pojawiły się zaskakujące informacje na temat największego terrorysty Osamy Bin Ladena. Teraz elektroniczna biblioteka CIA opublikowała prawie 300 stron dokumentów dotyczących lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – Stepana Bandery.

 

cia photo
zdjęcie AslanMedia

Działalność ukraińskich nacjonalistów podczas II wojny światowej przez wielu uważana była za jawną kolaborację z Niemcami. Okazuje się, że ujawnione przez CIA dokumenty potwierdzają, że Stepan Bandera był niemieckim szpiegiem. Na licznych kartach lider banderowców nazywany jest faszystą, hitlerowcem, niemieckim szpiegiem. Bandera miał ukrywać się pod pseudonimem operacyjnym Consul II. Co ciekawe, po wojnie miał być współpracownikiem CIA.

W jednym z dokumentów czytamy, że Bandera uznany jest za faworyta hitlerowskich władz na Ukrainie. Zaznaczono jednak, że w centralnej i wschodniej Ukrainie był zupełnie nieznany. Jednak to kolejne opisy pokazują jaką bestią był Stepan Bandera.

W dokumentach czytamy, że odrodzone pod kierownictwem Bandery „państwo” było …  “skundlonym państwem”. W ciągu zaledwie 5 tygodni odrodzona Ukraina charakteryzowała się wysokim  poziomem okrucieństwa i bezprawia. Autor raportu dodaje, że w “państwie” Bandery było znacznie gorzej niż np. w nazistowskich Niemczech! Twórca raportu przypomina też, że w ciągu wspomnianych 5 tygodni ludzie Bandery zamordowali 15.000 Żydów, 3000 Ukraińców i kilka tysięcy Polaków.

Część z dokumentów można znaleźć na stronie: https://www.cia.gov/library/readingroom/docs/BANDERA%2C%20STEFAN_0018.pdf

Znacznie więcej dokumentów na temat Stepana Bandery: https://www.cia.gov/library/readingroom/search/site/bandera%20consul%202

Czy po ujawnieniu szokujących dokumentów władze Ukrainy przeproszą wreszcie za zbrodnie dokonane ponad 70 lat temu i uczciwie zaczną budować relacje z Polską?

   za wrealu24.pl

Szokujące doniesienia CIA na temat Stepana Bandery! Oto kim był NAPRAWDĘ!
ocena 5 głosów 1
Udostępnij

Napisz co myślisz