Dlaczego media milczą? Nadchodzi nowa, OGROMNA fala imigrantów!

EUROPA Z niewiadomych przyczyn największe media w naszym kraju kontrolowane przez zachodnie koncerny nie informują obywateli o tym, przed czym przestrzega Organizacja Narodów Zjednoczonych. 

Wszystko wskazuje na to, że stosunkowo mała popularność tematu migracji w ostatnich miesiącach, to swoista cisza przed burzą. Nieuchronne wydaje się być uderzenie w nasz kontynent kolejnej fali imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu już wkrótce.

Europa może stanąć w obliczu drugiej ogromnej fali migracji. Przyczyną tego ma być pogarszająca się sytuacja w obozach dla uchodźców w Afryce i na Bliskim Wschodzie – ostrzega w rozmowie z niemieckim dziennikiem „Die Zeit” David Beasley, szef Światowego Programu Żywnościowego ONZ.

Warunki życia w obozach dla ludzi uciekających przed wojnami w ich krajach, uległy dramatycznemu pogorszeniu przed kryzysem migracyjnym w Europie w 2015 r. Szczególnie odczuwalny był brak jedzenia – mówi Beasley w rozmowie „Die Zeit”. – Zapłaciliśmy wówczas wysoką cenę za nasz błąd. Obawiam się, że niebawem to się powtórzy – stwierdza.

ONZ podtrzymuje swoje stanowisko, które przedstawiło już w listopadzie ubiegłego roku. Wybrany wówczas na stanowisko sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterres w swoim przemówieniu w Lizbonie przyznał, że migracja jest nieunikniona i nie do zatrzymania.

Dodatkowym problemem jest to, że Europa stała się w Afryce i na Bliskim Wschodzie bardzo popularnym kierunkiem. Panuje tam przekonanie, że wystarczy przedrzeć się do Europy, by móc do końca życia nie przejmować się finansami i czynszem. Zachodnioeuropejskie władze nie robią nic, by walczyć z tym stereotypowym podejściem.

żródło: ndie.pl

Marcin Palion

Marcin Palion

   źródło: newsweb.pl

Dlaczego media milczą? Nadchodzi nowa, OGROMNA fala imigrantów!
ocena 5 głosów 3
Udostępnij

Napisz co myślisz