„Kto sieje wojny, ból, destrukcję? Diabeł”

Papież Franciszek uważa, że za konfliktem na Ukrainie stoi diabeł.

Papież Franciszek uważa, że za konfliktami na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie stoi diabeł — oświadczył zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego Światosław Szewczuk, obecny na poniedziałkowym spotkaniu papieża z patriarchami i arcybiskupami katolickich Kościołów wschodnich.

„Po krótkim powitaniu wszyscy arcybiskupi i patriarchowie mogli wystąpić przed papieżem w imieniu swoich narodów. Ja również miałem możliwość wystąpienia i przedstawienia papieżowi pewnych racji w imieniu Ukrainy, podziękowałem mu za to, że jest prawdziwym wysłannikiem pokoju” — powiedział Szewczuk.

Pod koniec, kiedy papież podsumował spotkanie, powiedział: «Jestem zdziwiony, że wy wszyscy, wszystkie wasze kościoły, cierpią z powodu wojen: na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie. Wy wszyscy jesteście pasterzami cierpiących ludzi». A potem powiedział: «Ale czy wy wiecie, kto sieje wojny, ból, destrukcję? Diabeł. I jaka powinna być wasza odpowiedź? Modlitwa i głoszenie Słowa Bożego» — powiedział zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego (UKGK) na antenie Radio Vaticana.

Jak zauważa departament informacji UKGK, Szewczuk zaprosił też papieża na Ukrainę. Papież zapewnił z kolei ukraińskiego duchownego, że codziennie zapala świecę w intencji pokoju na Ukrainie i modli się o koniec wojny.

   
źródło: pl.sputniknews.com

„Kto sieje wojny, ból, destrukcję? Diabeł”
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz