Independent: Ławrow ostrzega USA przed zaostrzeniem konfliktu z KRLD

Waszyngton naraża się na ryzyko „niedopuszczalnego zaostrzenia” stosunków z Pjongjangiem.

 

Oświadczył to szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow w rozmowie z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem. Wszystkie spory trzeba rozwiązywać wyłącznie drogą dyplomatyczną — podkreślił Ławrow.

Waszyngton naraża się na ryzyko „niedopuszczalnego zaostrzenia” w stosunkach z Koreą Północną — oznajmił minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow podczas rozmowy telefonicznej ze swoim amerykańskim partnerem Rexem Tillersonem. Ławrow podkreślił „niedopuszczalność zaostrzenia na Półwyspie Koreańskim, do którego prowadzą przygotowania wojskowe USA w tym regionie” — podaje The Independent.

Rosyjski dyplomata wezwał do „rozstrzygania sporów wyłącznie drogą dyplomatyczną”. Dziennik przypomina, że w niedzielę prezydent USA Donald Trump oznajmił, że wysiłki dyplomatyczne na rzecz zażegnania północnokoreańskiego kryzysu nie powiodły się. Napisał także na swoim Twitterze, że Tillerson „marnuje czas na rozmowy”, dodając, że „tylko jedna rzecz zadziała”. Tym sposobem USA nie wykluczają użycia siły zbrojnej, by zmusić Pjongjang do zaprzestania prób rakietowych i nuklearnych.

We wrześniu USA i Korea Południowa przeprowadziły ćwiczenia w pobliżu granicy z Koreą Północną. Z kolei Chiny zaproponowały poparty przez Rosję plan, zgodnie z którym Korea Północna zawiesi swój program jądrowy w zamian za wstrzymanie przez USA ćwiczeń wojskowych w regionie — podkreśla The Independent.

   
źródło: pl.sputniknews.com

Independent: Ławrow ostrzega USA przed zaostrzeniem konfliktu z KRLD
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz