Wielka afera w Sejmie. Jeśli stanie się międzynarodowa – będzie wstyd!

Różne rzeczy działy się w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Były i blokady mównicy, i drobne przepychanki, a nawet kartoniady. Dantejskie sceny obserwowaliśmy również przed budynkiem parlamentu.

W nim samym, poza salą plenarną, także się dzieje. Korytarze sejmowe nierzadko zamieniały się w ring bokserski, a politycy opozycji w „niezależnych reporterów”. Jednak do takich akcji zdążyliśmy już zagraniczne media przyzwyczaić – informują o nich z coraz mniejszym zdziwieniem.

Tym razem sprawa jest nieco grubsza. Bo oto w budynku, w którym ustanawia się prawo, w którym eleganckie panie i eleganccy panowie pięknie mówią o tym, jak trzeba go przestrzegać – najprawdopodobniej sami je złamali!

W sejmowym barze sprzedawano alkohol bez koncesji – informuje „Wprost”. Do sytuacji miało dojść dwa tygodnie temu. Popularny tygodnik zdobył nagranie, na którym wyraźnie widać, jak mężczyzna zamawia whisky w parlamentarnym punkcie gastronomicznym, choć ten nie posiada koncesji na sprzedaż alkoholu. Zamawiający miał zapłacić i nie otrzymać nawet paragonu. Po dłużej chwili dostał karteczkę z napisem „konsumpcja”, co było rzecz jasna złamaniem prawa.

Ktoś podał nieprawdę na dokumencie. Zgodnie z prawem podatkowym towar musi być opisany tak, żeby można było łatwo go zidentyfikować – mówi tygodnikowi „Wprost” ekspert podatkowy Radosław Piekarz

Andrzej Grzegrzółka – Centrum Informacyjne Sejmu

Jak zauważa dziennikarz „Wprost” Szymon Krawiec, z komunikatu Kancelarii Sejmu wynika, że już 25 września jego urzędnicy świadomi byli, że posłowie mogą kupić nielegalnie w sejmowym barze alkohol. Kroki prawne podjęto jednak dopiero po poniedziałkowej publikacji.

Polacy i tak cieszą się w wielu miejscach na zachodzie Europy i świata nie najlepszą opinią, ze względu na rzekome nadużywanie alkoholu. Niestety, nasi politycy zamiast walczyć ze stereotypami, sami dają zły przykład, spożywając alkohol w murach parlamentu, dodatkowo nabywając go nielegalnie. Państwowi urzędnicy oszukują… państwo.

 

   źródło: newsweb.pl

Wielka afera w Sejmie. Jeśli stanie się międzynarodowa – będzie wstyd!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz