Nawoływali do zabicia Kaczyńskiego. Po naszej interwencji wszczęto dochodzenie

Zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego z podpisem nawołującym do zabicia go, ukazało się w lipcu na Facebooku. Po naszej interwencji sprawa będzie miała ciąg dalszy.

W połowie lipca, po debacie nad reformą sądownictwa na facebookowym profilu „Tęcza biało czerwona” ukazało się zdjęcie krzyczącego Jarosława Kaczyńskiego z podpisem „Zabić zanim złoży jaja”. Sytuacja z roku 2010, kiedy na fali szalejącej mowy nienawiści zamordowany został działacz PiS Marek Rosiak każe na takie sytuacje patrzeć z uwagą.

Zwróciliśmy się więc w tej sprawie do Prokuratury.

Można mieć różne sympatie polityczne ale to co widać na screenie to naszym zdaniem nawoływanie do zabójstwa – napisaliśmy.

Dziś dostaliśmy informację, że sprawa będzie miała ciąg dalszy.

Na podstawie art. 305 § 4 kpk, zawiadamiam, że w dniu 05.10.2017r. wszczęto dochodzenie w sprawie publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni poprzez umieszczenie w nieustalonym czasie jednak nie później niż do dnia 19 lipca 2017 roku na profilu Tęcza Biało-Czerwona znajdującym się na portalu Facebook, zdjęcia z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego z podpisem: „Zabić zanim złoży jaja”., tj. o czyn z art. 255 par 2 kk. – czytamy w zawiadomieniu.

źródło: parezja.pl

Nawoływali do zabicia Kaczyńskiego. Po naszej interwencji wszczęto dochodzenie
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz