PILNE. Doniosła na Polskę – wyleciała na zbity pysk! PiS już się nie pieści

Właśnie dowiedzieliśmy się o bardzo ważnej decyzji jednego z resortów. Rząd tym samym daje sygnał, że kolejne donosy na nasz kraj – tym bardziej bezpodstawne – będą traktowane bez litości.

„Sytuacja w Polsce jest znów bardzo niebezpieczna i jako artyści, filmowcy chcemy być jedną społecznością i mieć moc wolności” – napisano w liście wysłanym do filmowców z Hollywood podpisanym przez dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) Magdalenę Srokę. Do jego treści dotarł „Fakt”.

Była już dyrektor PISF sugerowała, że w naszym kraju mamy do czynienia z cenzurą rodem z PRL, a aktorzy i inni artyści są uciśnieni przez totalitarną władzę. Mało tego, skompromitowała się łamaną angielszczyzną, jakby z elektronicznego tłumacza wątpliwej jakości. Adresaci nie do końca zrozumieli, o co chodzi.

Po zasięgnięciu opinii Rady Programowej PISF, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odwołał Magdalenę Srokę z funkcji dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – podało ministerstwo w poniedziałek w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej resortu.

Jeszcze kilka dni temu Sroka wykazywała się niebywałą butą i zapewniała, że pismo z ministerstwa otworzy, ale dopiero po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, 16 października. Dodała, że nikt nie ma prawa i podstaw, by zwolnić ją przed upływem kadencji, która trwać miała do 2020 r. Sroka jednak mocno się zdziwiła, bo po zwolnieniu nie będzie już miała gdzie wracać.

Przyczyną odwołania dyrektor PISF z pełnionej funkcji jest „naruszenie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku oraz naruszenie przepisów prawa w związku z listem dyrektor PISF do Christophera J. Dodda, Prezesa Stowarzyszenia Filmów Cyfrowych w USA. W oficjalnym piśmie wydanym przez PISF (PISF-080-14/2017), dyrektor Magdalena Sroka naraziła na szwank wizerunek Polski i polskich instytucji kultury na arenie międzynarodowej” – napisano w komunikacie na stronie Ministerstwa.

Niewykluczone, że na decyzję ministerstwa wpływ miała także decyzja o dofinansowaniu przez PISF oskarżanego o antykatolickość filmu „Pokot” Agnieszki Holland.

 

   źródło: newsweb.pl

PILNE. Doniosła na Polskę – wyleciała na zbity pysk! PiS już się nie pieści
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz