OFICJALNIE: Nowoczesna już się nie kryje! Maski opadły ostatecznie

Partia Nowoczesna, o której po raz pierwszy Polacy usłyszeli dosłownie na kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r., wreszcie pokazuje prawdziwe oblicze. Ryszard Petru i jego współpracownicy obiecują pomoc „poszkodowanym przez ustawę dezubekizacyjną”.

Esbecy i ubecy przez ponad ćwierć wieku III RP pobierali sowite emerytury. Wielokrotnie przekraczały one 10 tys. złotych. W tym samym czasie działacze walczącej opozycji antykomunistycznej i ofiary PRL-owskich katów musieli zaciskać pasa, a państwo rządzone prze lewicowo-liberalne ugrupowania traktowało ich jak zbędny balast.

Wszystko zmieniło się w poprzednią niedzielę, gdy w życie weszła ustawa dezubekizacyjna autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Opozycja, która przekonuje, że broni demokracji, wpadła w szał. 

Platforma Obywatelska i Nowoczesna nazywają przywracanie godności bohaterom Solidarności „stalinowskimi metodami”, gdyż w tym samym czasie cierpią m.in. generałowie służący przez lata „ludowej ojczyźnie”. Nowoczesna idzie jednak o krok dalej. Oferuje pomoc prawną i polityczną poszkodowanym współpracownikom aparatu bezpieczeństwa PRL. 

Nowoczesna chce, aby każdy osoba, która czuje się poszkodowana przez tzw. ustawę dezubekizacyjną mogła zgłosić się do biura poselskiego – poinformował poseł Nowoczesnej Adam Szłapka.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej w Sejmie Szłapka podkreślił, że zdaniem Nowoczesnej ustawa dezubekizacyjna jest „skrajnie niesprawiedliwa”. „Jest szkodliwa z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, ale też jest bublem prawnym o czym świadczy postawa ministerstwa sprawiedliwości podczas prac w komisji nad tą ustawą” – zaznaczył poseł.

Wszystko wskazuje zatem na to, że partie lewicowo-liberalne w Polsce nie zmieniają taktyki. Nadal szukają elektoratu wśród przerażonych rosnącą popularnością prawicy ubeków i esbeków, którzy zrobią wszystko, by nie utracić pookrągłostołowych przywilejów.

 

   źródło: newsweb.pl

OFICJALNIE: Nowoczesna już się nie kryje! Maski opadły ostatecznie
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz