Na drodze do trzeciej światowej: amerykański senator skrytykował Trumpa

Prezydent USA Donald Trump działa na stanowisku prezydenta tak, jakby nadal grał szefa w swoim reality show „The Apprentice” – powiedział przewodniczący senackiego Komitetu Spraw Zagranicznych Bob Corker.

 

Przedszkole dla dorosłych

Jego zdaniem swoim zachowaniem Trump może spowodować, że Stany Zjednoczone znajdą się „na drodze do III wojny światowej”. Senator jest przede wszystkim niezadowolony z aktywności prezydenta na Twitterze.

— Wiem, że w kilku przypadkach swoimi tweetami zaszkodził nam w odbywających się negocjacjach – powiedział Corker. Nie podał jednak konkretnych przypadków wpływu postów Trumpa na amerykańską dyplomację.

Przede wszystkim prezydent – zdaniem senatora – omal nie przeszkodził w dialogu między sekretarzem stanu Rexem Tillersonem a Pjongjangiem.

— Wielu przypuszcza, że oni (Trump i Tillerson) grają w „dobrego” i „złego” policjanta, ale tak nie jest – ocenił Corker.

Zdaniem senatora Trump na portalach społecznościowych rozpowszechnia kłamliwe informacje. Niedawno prezydent napisał, że nie zgodził się na poparcie kandydatury Corkera w wyborach do Senatu ze stanu Tennessee, choć ten „błagał” go o to. Trump dodał, że senator chce zostać sekretarzem stanu, ale ten plan również odrzucił.

— Nie zdziwię się, jeśli Corker zostanie naszym aktywnym krytykiem. Brakuje mu odwagi, aby kandydować – ocenił prezydent.

​Senator nie pozostał dłużny. – Wstyd, że Biały Dom zamienił się w przedszkole dla dorosłych – zripostował na Twitterze.

​Corker twierdzi, że Trump sam przekonywał go do kandydowania w wyborach i obiecał swoje poparcie. Senator wyraził przekonanie, że wypowiedzi prezydenta rozmijają się z rzeczywistością, bo Trump jest „żółtodziobem w polityce” i nie może przyzwyczaić się do tego, że  nie jest to show biznes.

— Wiem na pewno, że w Białym Domu każdego dnia dochodzi do sytuacji, gdy trzeba go powstrzymywać – dodał Bob Corker.

   
źródło: pl.sputniknews.com

Na drodze do trzeciej światowej: amerykański senator skrytykował Trumpa
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz