W Dajr az-Zaur trwa odbudowa infrastruktury

Wyzwolone na początku września Dajr az-Zaur stopniowo wraca do normalnego życia po zdjęciu blokady: w mieście na północnym wschodzie Syrii na razie są problemy z dostawami wody i elektryczności, ale infrastruktura zaczyna być powoli odbudowywana.

„Nasze dzieci trzy lata nie widziały owoców i czystej wody pitnej, wielu ludzi głodowało. W ostatnich dniach otrzymaliśmy wiele pomocy od rządu syryjskiego i naszych rosyjskich przyjaciół: lekarstwa, wodę, żywność, paliwo” – powiedział dziennikarzom gubernator prowincji Dajr az-Zaur Muhammad Ibrahim Samra. 

W ostatnich dniach do Dajr az-Zaur z Damaszku przywieziono wyposażenie dla piekarni i mieszkańcy miasta znów zobaczyli świeże wypieki, które zniknęły w mieście wraz z przyjściem terrorystów z Państwa Islamskiego. 

Żywność jest teraz dostarczana samochodami, choć jeszcze niedawno rosyjscy żołnierze musieli zrzucać pomoc humanitarną z samolotów. 

Do szpitala miejskiego wciąż jeszcze napływają ranni, ponieważ pojedyncze grupy terrorystów prowadzą walki w okolicach miasta. Tzw. „droga życia” łącząca Dajr az-Zaur z lotniskiem nadal jest pod obstrzałem. 

„Jesteśmy wdzięczni Rosji. Po tym, jak miasto zostało wyzwolone, pojawiły się lekarstwa, bandaże, a co ważniejsze, bardziej doświadczeni koledzy, którzy umieją doradzić” – powiedział lekarz ze szpitala miejskiego Baszar Assaf. Według innego lekarza, Asera Ibrahima, w tej chwili szpitalom brakuje anestezjologów i chirurgów. „Będziemy radzi przyjąć pomoc wojskowych lekarzy” – dodał. 

   
źródło: pl.sputniknews.com

W Dajr az-Zaur trwa odbudowa infrastruktury
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz