USA będzie sojusznikiem Brexitu. Kolejny strzał w Tuska

 

Po ogłoszeniu  Brexitu szef Unii Europejskiej Donald Tusk powiedział że Wielka Brytania będzie jadła sól zamiast ciastka.

OOO panie Tusk , straszyć to pan może ale swoich pracowników.

Stoimy obok ciebie!  Rex Tillerson mówi, że USA będą pomagać Brytanii po Brexit.

Sekretarz USA  Rex Tillerson przemawiając w Londynie po rozmowach z Ministrem Spraw Zagranicznych Borisem Johnsonem i Theresa May, Tillerson powiedział, że Stany Zjednoczone będą jego „sojusznikiem”.

Na wspólnej konferencji prasowej z Johnsonem powiedział: „Wciąż czekamy na okazję do bliskiej współpracy z naszymi odpowiednikami w Wielkiej Brytanii.

 

„Będziemy towarzyszyć naszym sojusznikom,po Brexit i oczekujemy kontynuowania długotrwałych relacji”.

Rzecznik prasowy Premier May powiedział, że ​​pani May złożyła kondolencje ze względu na  szkody wyrządzone w USA przez huragan Irma. Politycy omówili także „trwające destabilizujące działania” Korei Północnej oraz potrzebę „społeczności międzynarodowej w celu wywarcia nacisku na reżim w Korei” .

 

Oraz jak zawsze strachy na lachy szyli szokujące słowa Szefa Unii Europejskie że Wielka Brytania będzie jadła sól zamiast ciastka. Żaden polityk nie powinien tak mówić na arenie międzynarodowej do mocarstwa w Europie jakim jest Wielka Brytania, która daje prace, zasiłki i rynek handlowy dla biednych krajów Unijnych.

za polskie-echo.com

USA będzie sojusznikiem Brexitu. Kolejny strzał w Tuska
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz