GORĄCO! HGW podejrzana o mataczenie – może zostać aresztowana!

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz robi wszystko, by utrudnić pracę komisji weryfikacyjnej, która – można powiedzieć – bada jej sprawę. Chodzi oczywiście o dziką reprywatyzację nieruchomości w stolicy. Przestępczy proceder trwał przez wiele lat.

Hanna Gonkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, próbuje ukryć ważne dokumenty dotyczące reprywatyzacji – tak uważają członkowie komisji weryfikacyjnej. Prezydent nie ma sobie nic do zarzucenia. Według niej te dokumenty nie są związane z aferą.

Pierwszy zestaw dokumentów, którego komisja nie otrzymała od ratusza, to są tzw. metryki do postępowań administracyjnych. Zawarte są w nich wszystkie informacje na temat tego, jakie czynności w danym postępowaniu były podejmowane przez władze Warszawy. Zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego do każdych akt dołączona jest taka metryka – powiedział podczas konferencji prasowej Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej badającej dziką reprywatyzację w Warszawie.

Jednym z kluczowych elementów badania afery są również tzw. spadki wakujące. Chodzi o kuratorów z Karaibów oraz wszystkie elementy, które budzą wątpliwości komisji, opinii publicznej oraz organów ścigania. By móc ją wyjaśniać, potrzebujemy materiałów, które przedstawiają przebieg spraw reprywatyzacyjnych. Część z tych materiałów znajduje się w ratuszu – dodał Kaleta. Władze Warszawy twierdzą, że dostarczą tylko niektóre dokumenty, o które wnioskuje komisja weryfikacyjna, a inne, które – zdaniem Ratusza – nie są związane z reprywatyzacją, nie zostaną udostępnione. Tym samym władze stolicy same chcą decydować, co komisja może zbadać, a co nie.

Zachodzi zatem podejrzenie, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz dopuszcza się mataczenia, utrudniając pracę śledczym nie tylko poprzez nieudostępnianie istotnych dokumentów. Jeśli wiceszefowej Platformy Obywatelskiej zostanie udowodnione, że usiłuje też wpływać na zeznania przyszłych świadków, komisja może zdecydować o złożeniu wniosku o tymczasowe aresztowanie Hanny Gronkiewicz-Waltz dla dobra śledztwa.

Kobieta od dawna obawia się, że Prawo i Sprawiedliwość znajdzie na nią sposób. O tym, że boi się pójścia za kratki mówiła już w lipcu zeszłego roku: Gronkiewicz-Waltz pełna obaw: „Wyjedzie papież, a oni zaczną nas wsadzać. Wiem, jak to przebiega”

 


   źródło: newsweb.pl

GORĄCO! HGW podejrzana o mataczenie – może zostać aresztowana!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz