Co się dzieje z Maxem Kolonko? Chce obalenia rządu PiS i błyskawicznie traci fanów!

Setki tysięcy fanów odwracają się od Mariusza Maxa Kolonko – najpopularniejszego videoblogera i publicysty politycznego ostatnich lat. Dziennikarz z Polski, który od dawna żyje i pracuje w Stanach Zjednoczonych, naraził się opinii publicznej ostro krytykując rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Internauci twierdzą, że Kolonko popłynął z nurtem Tomasza Lisa czy Lecha Wałęsy. Nikt nie wie, co się się z nim dzieje, ale od kilku miesięcy – co jest do niego niepodobne – dosłownie co kilka dni zamieszcza na Twitterze wpisy zdecydowanie atakujące konserwatywną partię rządzącą w Polsce. 

Dziś odniósł się do kampanii promującej reformę sądownictwa autorstwa PiS, której przygotowaniem zajmuje się Polska Fundacja Narodowa. – Jak jest to mówię ja: propaganda rządowa za pieniądze ludzi jest patologią Goebbelsa i zachęca do zmiany was – napisał. W mediach społecznościowych ostatnie słowa odebrane zostały jako zachęta do rewolucji. Co ciekawe, do niedawna Kolonko z pogardą wyrażał się o środowiskach neoliberalnych w Polsce, które dążą do obalenia legalnie wybranej władzy.

W podobnym tonie Kolonko zaatakował rząd, a właściwie publiczną telewizję, którą uważa za „tubę propagandową PiS” wczoraj, gdy TVP Info nazwał „TVPdezINFO”, bo – jego zdaniem – zamiast informować, dziennikarze tego kanału dezinformują. 

Podobnie było na YouTube, z którego Max Kolonko już się wycofał. Jego filmy były coraz mocniej minusowane, a przedstawiane poglądy nie cieszyły się już taką aprobatą, jak jeszcze chociażby rok temu. Kolonko wybił się na punktowaniu dzisiejszej totalnej opozycji. Zawsze raczej popierał Prawo i Sprawiedliwość oraz działania tego ugrupowania. Sytuacja zmieniła się, gdy stało się jasne, że partia rządząca nie zatrudni Kolonki w Telewizji Publicznej, którą – czego nie ukrywał – chciał na swój sposób zrewolucjonizować.

Kolonko zrezygnował z publikowania w serwisie YouTube, bo – jak stwierdził – „YT jest po drugiej stronie rewolucji”. Uruchomił autorski projekt maxtvgo.com

Marcin Palion

Marcin Palion 

   źródło: newsweb.pl

Co się dzieje z Maxem Kolonko? Chce obalenia rządu PiS i błyskawicznie traci fanów!
ocena 4 głosów 8
Udostępnij

Napisz co myślisz