Po prostu SZOK! UE chce konfiskować majątek nieposłusznych państw! Niemiecki prawnik: …

Niewiarygodne informacje ujawnia znany niemiecki prawnik, Stefan Lorenzmeier. Wychodzi na jaw, że totalitarne praktyki Brukseli tylko postępują,  choć wszyscy mieliśmy nadzieję, że władze „Wspólnoty” się opamiętają. 

Jeśli Węgry będą ignorować wyroki Trybunału Sprawiedliwości Unia Europejska może skonfiskować węgierski majątek – ocenia prawnik Stefan Lorenzmeier dla „Zeit Online”. Lorenzmeiera cytuje też dw.com. Przypomnijmy, że Polska również ma kilka konfliktów z Brukselą – także związany z uchodźcami – więc zapewne przyjdzie kolej i na nas. 

W sporze między Unią Europejską a Węgrami, dotyczącym rozdziału uchodźców, Bruksela mogłaby sięgnąć po niestosowany dotychczas środek nacisku. Niemiecki znawca prawa międzynarodowego i europejskiego Stefan Lorenzmeier z Uniwersytetu w Augsburgu ocenił, że w przypadku gdy Budapeszt nie przestanie ignorować wyroków wydanych przez Trybunał Sprawiedliwości UE, Bruksela mogłaby w ostateczności konfiskować węgierski majątek. „Ziemia czy nieruchomości należące do Węgier, a znajdujące się na terytorium Unii mogłyby być przejmowane i licytowane” – powiedział w rozmowie z portalem „Zeit online”.

To porażające, bo tak agresywnych środków nacisku nie spodziewalibyśmy się nawet po Unii Europejskiej. Wydawało się, że siłowe narzucanie państwom członkowskim uchodźców (w istocie – obcych kulturowo imigrantów) czy inwazyjna ingerencja w politykę wewnętrzną suwerennych krajów skończy się na pogróżkach. Niestety, zachodnie elity chcą zmazać plamy na honorze w sposób istnie totalitarny. 

Viktor Orban zapowiedział, że nie zamierza zmieniać swojej polityki zamkniętych drzwi dla imigrantów. Premier Węgier dał tym samym do zrozumienia, że nie ma zamiaru przestrzegać wyroku Trybunału. Dokładnie takie samo stanowisko prezentuje rząd w Warszawie. 

Komisja Europejska może w tej sytuacji domagać się nałożenia na Węgry kar finansowych, jeśli kraj ten nie będzie stosował się do unijnych dyrektyw. Zdaniem Lorenzmeiera Unia Europejska mogłaby następnie wyegzekwować należności, gdyby Węgry nie chciały płacić. „Prawnie byłoby to dopuszczalne” – powiedział.


   źródło: newsweb.pl

 
Po prostu SZOK! UE chce konfiskować majątek nieposłusznych państw! Niemiecki prawnik: …
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz