To nagranie znanego amerykańskiego rapera zszokowało cały kraj. Tak daleko jeszcze nikt się nie posunął [WIDEO]

W USA odżywają podziały rasowe za sprawą odgrzewanych przez lewicę konfliktów z przeszłości. Ruch Social Justice Warriors jak i skrajna organizacja Black Lives Matter starają się uczynić z problemów rasowych wiodący temat debaty publicznej.

Jednak takie akcje nie przysporzą zwolenników wśród Amerykanów. Raper XXXTentacion znajduje się w ogniu krytyki po tym, jak światło dzienne ujrzał teledysk pokazujący, jak biały chłopczyk jest… wieszany, a jego ciemnoskóry rówieśnik przygląda się.

Wideo Look At Me! ma zwracać uwagę na brutalność amerykańskiej policji, a postać białego chłopca miała stanowić symbol. Jednak widok umieszczonej pętli na jego szyi, a następnie odegranie powieszenia zszokowało widzów. Na nagraniu widzimy, jak stopy chłopcy drgają, by po chwili przestać.

Producentka odpowiedzialna za nagranie – LaShawnna Stanley tłumaczy, że chłopcy mają symbolizować niewinność. Chciano pokazać, że o ile ciemnoskórzy giną z rąk policji, a opinia publiczna przestała na to zwracać uwagę, to od razu zareaguje, kiedy dojdzie do odegrania powieszenia białego chłopca.

I nie pomylono się. Na głowę artysty spadły gromy. Ale nie chodziło o kolor skóry, tylko o to, że wykorzystano chłopca, niezależnie od celów, jakie przyświecały producentom.

Przeciwko tak instrumentalnemu wykorzystywaniu dziecka wypowiedzieli się nawet inni ciemnoskórzy, którzy nie identyfikują się z takimi ,,obrońcami”.

cały teledysk:

źródło: Fox News

   źródło: niezlomni.com

To nagranie znanego amerykańskiego rapera zszokowało cały kraj. Tak daleko jeszcze nikt się nie posunął [WIDEO]
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz