Załamany polityk PO wyznaje: Wyniki w sondażach są dla nas porażające

Platformie Obywatelskiej idzie coraz gorzej. Kolejne sondaże wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość nie dość, że wygrywa z liberalną opozycją bardzo wyraźnie, to swoją przewagę z miesiąca na miesiąc powiększa.

Politycy głównej partii opozycyjnej nie ukrywają, że taki stan rzeczy jest dla nich nie tylko porażający, ale i nie do końca zrozumiały. Poseł PO Rafał Trzaskowski przyznaje nawet, że rząd wykonał kilka dobrych ruchów.

To są porażające dla nas wyniki – mówi Trzaskowski w RMF FM, komentując nowe sondaże, które dają PiS niemal 40 proc. poparcia, Platformie Obywatelskiej 16 proc.

Trzaskowski przyznaje, że „PiS podjęło kilka sensowych decyzji”. – Taki wynik w sondażu nas motywuje do wytężonej pracy – podkreślał polityk. Ocenił jednocześnie, że warto by partie opozycyjne zwróciły się do młodego elektoratu. – Młodzież oczywiście kontestuje – albo na prawicę, albo na lewicę. Musimy dotrzeć do nich z programem – powiedział Trzaskowski.

W najnowszym sondażu Kantar Public Prawo i Sprawiedliwość zanotowało ogromne poparcie – na poziomie blisko 40%. To wynik miażdżący w porównaniu z Platformą Obywatelską, która cieszy się zaufaniem 16% potencjalnych wyborców. Wyniki te niemal pokrywają się z danymi CBOS-u z sierpnia. Tam Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 41%, a Platforma – 16%.


   źródło: newsweb.pl

Załamany polityk PO wyznaje: Wyniki w sondażach są dla nas porażające
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz