Rząd PiS oficjalnie uderzy w Berlin. O żądaniach Polski usłyszy cały świat!

Były dyskusje, potem analizy, a teraz ugrupowanie rządzące w Polsce bierze rozpęd do walki z zachodnimi sąsiadami o swoje racje. Niemcy już na starcie zapowiadają, że ani myślą pozytywnie odpowiadać na roszczenia Polski w sprawie reparacji wojennych.

Rząd w Warszawie jest jednak mocno zdeterminowany. O konieczności egzekwowania od Niemiec odszkodowań za zniszczenia z II wojny światowej najpierw mówił Jarosław Kaczyński (podczas kongresu PiS), a później oficjalnie o działania w tej sprawie wystąpił poseł PiS – Arkadiusz Mularczyk.

Biuro Analiz Sejmowych przygotowało zatem opinię, według której reparacje się Polsce należą. Teraz rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiada, że już wkrótce sprawa może się umiędzynarodowić, a więc nasz rząd wystąpi na drogę dyplomatyczną.

Dogłębnie analizujemy tę sprawę. Jest ekspertyza Biura Analiz Sejmowych, przygotowana na wniosek posła Mularczyka. My również jako polski rząd w ramach MSZ prowadzimy swoje analizy – poinformował Rafał Bochenek i dodał: – […] Pojawi się decyzja kierunkowa ugrupowania rządzącego. Wtedy rząd będzie mógł podjąć kolejne działania i wystąpić na drogę dyplomatyczną.

Gdy to się stanie, sprawa będzie oficjalnie umiędzynarodowiona. Wówczas wiele państw świata zapewne opowie się po poszczególnych stronach konfliktu. Choć liberalna opozycja w Polsce zapowiada, że rząd Beaty Szydło nic w negocjacjach z Berlinem nie ugra, to władza nie ma zamiaru odpuszczać.

Prawo i Sprawiedliwość ma wsparcie między innymi klubu Kukiz’15 oraz środowisk narodowych i konserwatywnych. Wielu przewiduje również, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump może wspierać w tej sprawie Polskę. Niewykluczone jest ponadto poparcie przyjaciela Jarosława Kaczyńskiego – premiera Węgier Viktora Orbana.


   źródło: newsweb.pl

Rząd PiS oficjalnie uderzy w Berlin. O żądaniach Polski usłyszy cały świat!
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz