Marszałek Śląska z PO, Saługa przywalił biednym emerytom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To co zrobił ten Polityk z Platformy Obywatelskiej przechodzi ludzkie pojęcie i jeszcze się chwali ze to historyczna chwila.

Ale pokolei.

Sejmik Województwa Śląskiego jednogłośnie przyjął uchwałę antysmogową. – To historyczna chwila dla naszego regionu – powiedział marszałek województwa, Wojciech Saługa.

Od września zakaz palenia mułem i flotem

Paradoks polega na tym, że od 1 września przeciętny Kowalski w piecu spalać mułu i flotu nie będzie mógł, ale paliwa te pozostaną w sprzedaży. Póki co, prawnie nie została rozwiązana kwestia zakazu handlu paliwem gorszej jakości. Tutaj potrzebna jest regulacja na poziomie krajowym. Jak podaje urząd marszałkowski, celem wprowadzenia uchwały jest regulacja spalania wysokokalorycznych paliw w piecach odpowiedniej klasy. Od września NIE WOLNO stosować:

 – węgla brunatnego,
mułów i flotokoncentratów,
paliw, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 mm wynosi
więcej niż 15%
,
biomasy stałej, której wilgotność w stanie roboczym przekracza 20%.

Palenie paliwami zakazanymi w uchwale Sejmiku grozić będzie mandat. Wysokość oparta będzie o stawki przedstawione w Kodeksie wykroczeń (od 20 zł do 5000 zł).

No i teraz się problem zrobił przez tego człowieka z Platformy Obywatelskiej.

Cena flotu kosztowała 400 złotych wiec była w miarę tania dla emeryta który ma emeryturę 1400 złotych , niestety polityk z PO zepsuł reformę tak ze emeryci nie mają na jedzenie.

Ludzie w Wojewódzkie śląski zaczęli kupować węgiel a że jest go mało na rynku cena węgla wywindowała do 800 złotych za tonę. Jak emeryt mając 1400 złotych ma przeżyć jak ma kupić węgiel ? Emeryci płaczą bo nie mogą kupić nawet 2 ton węgla na miesiąc jeśli zaś kupią tone za 800 złotych zostaję im na jedzenie i opłaty 600 złotych.

Pytamy „mądralę” Marszałka czy przeżyje w domu za 600 złotych ?

Widać wyraźnie że chłopina reprezentuje nie Polaków i ludzi ale wielkie koncerny bo cena poszła węgla tak do góry że ludzie emeryci nie maja na chleb. Oto dalsze Rządy Platformy Obywatelskiej w Sejmikach Miast i Województ które niszczą normalne życie ludzi. Człowieku pierwsze przygotuje takie ilości węgla aby starczyło wszystkim aby cena węgla tak nie skończyła dla biednych emerytów. Co teraz ” człowieku”  ma robić emeryt co miesiąc kupować tonę i żyć za 600 złotych i tak do marca kiedy skończą się mrozy.

Oto Anty – Polak z Platformy Obywatelskiej, który się śmieje że emeryci nie mają pieniedzy na kupno jedzenia bo zamarzyła mu się reforma ale się do nie przygotował i na rynku jest za mało węgla przez co cena poszła do góry.. Kiedy w Polsce pogonią Polacy teraz Radnych z Platformy Obywatelskiej którzy nie umieją robić reform.

Gdzie są media prawicowe, gazety, TVP Kurskiego aby pokazać nieudolność członków Platformy przecież mieszkańcy Śląska już mówią PIS dał 500 złotych ale wziął 1000 złotych.

Konrad W

   za polskie-echo.com

Marszałek Śląska z PO, Saługa przywalił biednym emerytom
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz