Zakłady lotnicze w Polsce świętują! Doskonałe wieści od ministra Macierewicza

Zakłady lotnicze w Polsce zapewne już odkorkowały szampany. Ministerstwo Obrony Narodowej, w osobie szefa tego resortu Antoniego Macierewicza, przekazało doskonałe z perspektywy Mielca i Świdnika wieści. 

Obecne ugrupowanie rządzące po kolei odkręcało decyzje rządu Platformy Obywatelskiej i PSL-u. Najpierw zrezygnowali z przepłaconych francuskich Caracali, chcąc dać szanse producentom w Polsce, a teraz – w kolejnym przetargu – chcą wybrać dostawcę nie dość, że polskiego, to bardzo możliwe, że… nie jednego. 

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz powiedział w piątek w TVP, że możliwy jest podział oferty na śmigłowce dla wojsk specjalnych „dla więcej niż jednego przedsiębiorstwa”. Jak podał w piątek Inspektorat Uzbrojenia MON, zaproszenie do ofert odebrały: konsorcjum PZL Mielec i amerykańska Sikorsky Aircraft Corporations, konsorcjum spółek Airbus Helicopters i Heli Invest oraz WSK „PZL-Świdnik”.

Rząd od dawna podkreśla, że przy wyborze dostawców kieruje się głównie polskim interesem narodowym. Opozycja mocno protestowała, gdy MON zrezygnowało z wynegocjowanej przez poprzednich rządzących umowy z francuskim Airbusem. Minister Macierewicz uspokaja i mówi, że również Airbus jest brany pod uwagę. Nikt nie ukrywa jednak, że największe szanse mają rodzime zakłady, które zatrudniają tysiące osób.

To są trzy podmioty, które występowały jako potencjalny producent śmigłowców już kilka lat temu i każdy z nich jest brany pod uwagę, także Airbus, o którego jest tyle hałasu – powiedział Antoni Macierewicz w TVP.

Zobaczymy, która z nich otrzyma zamówienie. Możliwy jest także podział tej oferty dla więcej niż jednego przedsiębiorstwa – dodał szef MON. Podkreślił, że to ostatni etap postępowania. Zważając na to, jak bardzo nasz rząd był zdeterminowany, by sprzęt dla polskiej armii wykonywali Polacy, w Mielcu i Świdniku mogą już zacierać ręce.


   źródło: newsweb.pl

Zakłady lotnicze w Polsce świętują! Doskonałe wieści od ministra Macierewicza
Oceń artykuł
Udostępnij

Napisz co myślisz